Generální partner
Světlý režim
20. leden 2014

Dorostenci o víkendu jen vítězili

Tři zápasy = tři výhry! Karvinské dorosty v sobotních utkáních vyhráli. Mladší dorostenci si pozvali polskou Odru Wodzislaw (U16 3:2, U17 5:0), devatenáctka jela do Valmezu, kde vyhrála 3:1.

U19

TJ Valašské Meziříčí - MFK OKD Karviná U19 1:3 (1:1)

Branky Karviné: 31. Plewa, 67. Kalous, 69. Puchel

Sestava Karviné: Pastornický (46. Pecha) - Leibl, Wenglorz, Moskál, Berešík - Kurz (57. Jadamík), Duda, Puchel, Kalous - Řapek (52. Smrž), Plewa (52. Szkuta).

Trenér Petr Gibala: „K druhému přípravnému utkání jsme jeli pouze s dvěma hráči ročníku 1995. Zbytek kluků byl ročníku 1996 a 1997. První poločas byl hlavně ze strany domácích kvalitnější než ten druhý, do něhož prostřídali takřka celou omlazenou jedenáctku. Valmez šel ve 12. minutě do vedení, ale nám se po nákopu podařilo vyrovnat. Druhý poločas jsme už měli pod kontrolou a dominovali. Velmi dobře řídil hru ze středu hřiště Duda, potěšil také Smrž. Zápas byl určitě o stupínek výš než ten minulý s Czyžowicemi.“

U17

MFK OKD Karviná U17 - Odra Wodzislaw U17 5:0 (0:0)

Branky: 2x Kubiena, Putyera, Blanik, Rýznar

Sestava Karviné: Mušec (41. Ciupa) - Pavlík, Večerka, Rulišek, Rýznar (60. Budina) - Putyera, Blanik, Pavelka, Budina (41. Lichtblau) - Kubiena (41. Mareček) - Němec (60. Kubiena).

Trenér Richard Beneš: „V první půli si kluci zvykali na terén. Postupem času se to zlepšovalo, kluci začali víc držet balón a lépe kombinovat. Výsledek mohl být i vyšší.“

U16

MFK OKD Karviná U16 - Odra Wodzislaw U16 3:2 (2:2)

Branky Karviné: 6. Poštulka, 21. Egri, 55. Berešík

Sestava Karviné: Jóba - Michalidis (41. Hejda), Poštulka, Formela, Špaček - Wenglorz, Lingr, Jaworski, Hujo - Egri, Berešík.

Trenér Miroslav Štěpánek: „Druhý tým polské dorostenecké ligy této věkově kategorie měl kvalitu. Utkání bylo z obou stran velmi dobré a zásluhou branek Poštulky, Egriho a Berešíka jsme dokázali v tomto prvním přípravném zápase zvítězit.“

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.