Generální partner
Světlý režim
10. únor 2014

Kurušta: Soupeř nás zlobil jen v úvodu

Jedním gólem pomohl Lukáš Kurušta k výhře nad polským Kluczborkem. Na hřiště se vrátil po menším zranění a navíc odehrál celých devadesát minut

Lukáši, výsledek 4:1 vypadá jasně. Odpovídalo tomu i dění na hřišti?

Asi ano. Soupeř nás zlobil jen v prvních minutách, kdy jsme mu po našich chybách sami nabídli šance. Jinak si myslím, že jsme zápas měli pod kontrolou a zaslouženě jsme jej vyhráli.

Odehrál jste celých devadesát minut a dočkal se i gólu, takže musíte být spokojený, ne?

Celý zápas jsem nehrál snad dva měsíce. Navíc jsem měl dva týdny menší zdravotní komplikace. Za gól jsem rád, Elvist (Ciku - pozn.) mi to krásně připravil a mně to stačilo jen dobře umístit.

Co vám bylo, že jste netrénoval, a jak jste se cítil během zápasu?

Problémy se týkaly kolena. Teď už jsem v pořádku. Co se týče samotného zápasu, tak ve druhém poločase už to pro mě bylo náročné. Jednak z toho, že jsem pár dnů kvůli již zmiňovaným problémům vynechal a za druhé díky náročným dvoufázovým tréninkům. Především ten středeční mi dal zabrat. Ale tak to má v přípravě být.

Kromě gólu jste tam měl i další šanci, kdy jste to zkoušel technicky. Ale také šlo na váš vrub celkem dost zkažených přihrávek. Přičítáte to nerozehranosti?

No to by se nemělo stávat, protože soupeř z toho šel do několika brejků. Musím stále pracovat a snažit se tyto chyby odstranit. V mužském fotbale je to všechno o hodně rychlejší. V dorostu můžete chybu ještě napravit, ale tady už ne.

Jste kapitánem a nejlepším střelcem staršího dorostu v I.dorostenecké lize, ale od začátku přípravy se připravujete s áčkem. Jste i přesto v kontaktu se spoluhráči z dorostu?

Jasně. Vím, že tam teď měli nějaké zdravotní problémy a výsledkově jim nevyšel turnaj v Nitře, ale zatím to je jen příprava. Uvidí se v ostrých mistrovských zápasech. Začínáme už příští sobotu.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii