Mlade talenty

Trenér U12: Kluci odloučení od rodičů zvládli

12.02.2014 | redakce
 

Trenér U12: Kluci odloučení od rodičů zvládli Úspěšný turnaj v Prešově a soustředění v Luhačovicích, kam tým odcestuje už ve čtvrtek. To byla dvě témata rozhovoru s trenérem žákovského týmu U12 Zbyškem Gazdou.

 

Trenére, jak s více než týdenním odstupem hodnotíte účinkování na velkém turnaji v Prešově?

V silné konkurenci jsme obsadili 4. místo, což je výborný výsledek. Kluci byli na takové větší akci vlastně poprvé. Pro všechny to byla velká zkušenost.

Vy trénujete ročník 2002, který ještě v minulé sezóně spadal pod hlavičku přípravek. Karvinské přípravky na takovéto turnaje nejezdí?

Na takové velké zatím ne. A je to škoda, protože na ostatních družstvech je vidět, že mají halové turnaje více zažité. Nejinak tomu bylo u některých týmů v turnajích u nás na Kovoně.

Pojďme ještě zpět k Prešovu. Soupeři byli úplně odlišní než které běžně potkáváte. I toto muselo být určitě plus, souhlasíte?

To určitě. Slovenské, ukrajinské či maďarské týmy opravdu většinou nepotkáme, takže i v tomto byl turnaj opravdu prospěšný. Výborným zjištěním je skutečnost, že jsme se v takové konkurenci neztratili. Spíše naopak, před některými týmy jsme byli o krok vepředu.

Kteří hráči patřili ve vašem týmu k nejlepším?

Vyzdvihl bych Lukáše Golasowského a Kacpera Zycha. Také na přírodní trávě patří k oporám a v hale to jen potvrdili. Třetí do této party je Patrik Goj, ale tomu halové podmínky asi příliš nevyhovují. Pochvalu však zaslouží úplně všichni.

Jaká vůbec byla organizace turnaje, který probíhal současně v šesti kategoriích od U8 po U13?

Musím říct, že velmi dobrá. Hlavně co se týče dopravy, protože všechny týmy se často přesouvaly do jedné ze sedmi hal, kde se hrálo. My jsme měli svůj autobus, ale některé týmy využívaly kyvadlovou dopravu. A ta fungovala opravdu perfektně.

Měli jste i fanouškovskou podporu z řad rodičů?

Ano, několik rodičů dorazilo. Například s hráči Náchoda přijelo snad pětadvacet lidí, tudíž měli v našem vzájemném semifinálovém utkání v tomto směru navrch. Ale to nemělo na výkon žádný vliv.

Od čtvrtku do pondělí vás čeká s týmem soustředění v Luhačovicích. Momentálně se vídáte hodně často a hráči jsou snad více spolu než s rodiči, je to tak?

Máte pravdu. Prešovský turnaj byl v tomto směru první zkouškou v tom, jak kluci zvládnou odloučení od rodičů. Šlo o to, aby měli pevný řád, který museli dodržovat. To znamená - večerka v devět hodin, ráno přijít včas na snídaní atd.

Zvládli to?

Ano, zvládli (úsměv). Věřím, že si určité věci přenesou i do Luhačovic.

Co vás v Luhačovicích přesně čeká?

Budeme pochopitelně trénovat na umělé trávě, kde máme v plánu neustále zdokonalování jednotlivých činností a v plánu jsou také dva přípravné duely. V sobotu se Zlínem a v neděli se Slováckem. Jedou s námi rovněž tři noví kluci, které budeme zkoušet. Určitě zajdeme na bazén s vířivkou a saunou kvůli regeneraci.

Podstatným faktem je rovněž otázka čistšího ovzduší v Luhačovicích.

O tom se ani nemusíme bavit, to je bez debat. Kluci aspoň na chvíli opustí smogovou situaci a budou v bezvadném prostředí. Pokud je možnost, tak vždycky chceme odcestovat někam, kde je to pro děti nejlepší i ze zdravotního hlediska.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem