Generální partner
Světlý režim
17. únor 2014

Áčko odjíždí na soustředění, v úterý hraje se Sencem

Od úterý do soboty vycestují svěřenci Josefa Mazury na Slovensko, kde je čeká herní soustředění. Základnu rozbalí v Senci, kde hned ten den odpoledne sehrají s místním druholigovým týmem první přípravné utkání.

Trenér Josef Mazura s sebou bere jednadvacet hráčů včetně tří brankářů. Během pěti dnů čekají na fotbalisty tři přípravná střetnutí. V úterý se Sencem, ve čtvrtek s Šamorínem a na závěr s účastníkem předkola Evropské ligy - FK Senica.

První dva zápasy se uskuteční v Senci na umělé trávě a ten třetí v Senici by měl být sehrán na přírodní trávě. „Uvidíme, jak to nakonec bude. Ale pro Senici to bude generálka před startem Corgoň ligy, takže asi budou chtít hrát na trávě. Pokud tedy počasí dovolí,“ přemýšlel trenér Mazura.

Odjezd aspoň na pár dnů pryč z Karviné kvituje záložník Elvist Ciku. „Sice to je jen na pět dnů, ale aspoň na chvíli změníme prostředí. Všichni se také těšíme na přírodní trávu. Snad na ní odehrajeme zápas v Senici," přeje si Ciku.

Tréninkové jednotky na Slovensku budou probíhat na umělé trávě s tím, že trenér Mazura se chce zaměřit na součinnost jednotlivých řad. „Bude to klasika. Zaměříme se na obrannou i útočnou fázi, a také samozřejmě na standardní situace,“ upřesnil náplň soustředění s tím, že hráči musí ještě týden vydržet na umělce. „Od příštího čtvrtku v případě slušného počasí bychom mohli začít trénovat na Bažantnici,“ dodal Josef Mazura.

Termíny zápasů

ŠK SFM Senec - MFK OKD Karviná (úterý 18.2. 15:00)

FC ŠTK 1914 Šamorín - MFK OKD Karviná (čtvrtek 20.2. 17:30)

FK Senica - MFK OKD Karviná (sobota 22.2. 14:00)

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii