Generální partner
Světlý režim
21. únor 2014

Ohlédnutí za soustředěním starších žáků

Starší žáci U15 a U14 absolvovali od soboty 15.2. do středy 19.2. herní soustředění na Valašsku, konkrétně v Brumově. Oba týmy odehrály dva přípravné zápasy. Patnáctka dvakrát remizovala, čtrnáctka podlehla o rok starším domácím a jasně porazila slovenskou Dubnici.

Šéftrenér žákovských celků a zároveň trenér týmu U14 Jan Laslop přiznal, že v Brumově byl s nějakým týmem vůbec poprvé.„Podmínky byly naprosto dostačující. K dispozici jsme měli umělou trávu, halu i bazén se saunou. Co jsme chtěli a potřebovali, to bylo. Kromě tréninkových jednotek jsme rovněž narazili na kvalitní soupeře, takže převládá velká spokojenost,“ prohlásil Laslop.

Jediné, co trenéra Laslopa mrzelo, bylo hráčské obsazení jeho kategorie U14. „Bohužel jsme odjeli pouze v šestnácti lidech. Máme sice pár nemocných kluků, ale našlo se několik jedinců, které nepustili rodiče a odjeli někam na jarní prázdniny,“ krčil rameny Jan Laslop.

U15

MFK OKD Karviná U15 - 1.FC Slovácko U15 3:3 (0:2)

Branky Karviné: 40. Kvapil, 55. Greger, 60. Wala

Sestava Karviné: Lipták - Hladík (36. Greger), Cieslawski (36. Hruška), Gančařík, Swaczyna - Macko, Feik (36. Kožusznik), Ptáček - Borkala, Kvapil, Wala.

Trenér Martin Špička: „Zápas se Slováckem splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Soupeř měl kvalitu a byl dobrý na míči. Dvakrát jsme v průběhu zápasu prohrávali o dvě branky, ale nakonec se nám podařilo utkání dotáhnout do spravedlivé remízy.“

MFK OKD Karviná U15 - MFK Dubnica U15 2:2 (0:1)

Branky Karviné: 50. Mateiciuc, 70. Mrozek

Sestava Karviné: Lipták (36. Skocz) - Motyčka, Cieslawski (36. Gančařík), Mrozek, Vrba (36. Hejda) - Sembol, Kožusznik, Szotkowski - Rapan, Mateiciuc, Kadlečík (36. Borkala).

Trenér Martin Špička: „V druhém přípravném utkání na soustředění v Brumově jsme se tentokrát utkali s Dubnicí. Soupeři jsme opět dovolili jít do vedení o dvě branky. Kluci však svou příkladnou bojovností byli odměněni vyrovnáním v poslední minutě utkání.“

U14

FC Elseremo Broumov U15 - MFK OKD Karviná U14 4:3 (2:2)

Branky Karviné: 15. Kaczmarczyk, 34. Szotkowski, 42. Klimek

Sestava Karviné: Skocz - Rybka, Bystroň, Kudláček, Bijok (50. Zorychta) - Vlachovský (36. Stawicki), Seriš, Klimek, Kaczmarczyk (36. Ostáš) - Brzóska (50. Šlachta), Szotkowski.

Trenér Jan Laslop: „Vyrovnané utkání rozhodli domácí pro sebe díky fyzické převaze, protože většina jejich hráčů byla o rok starší.“

MFK OKD Karviná U14 - MFK Dubnica U14 3:0 (3:0)

Branky: 3. a 26. Szotkowski, 1. Bijok

Sestava Karviné: Kux - Brzóska, Bystroň, Kudláček, Rybka - Vlachovský (50. Zorychta), Seriš, Klimek, Ostáš (36. Kaczmarczyk) - Bijok (36. Stawicki), Szotkowski (50. Šlachta).

Trenér Jan Laslop: „Po výborném výkonu jsme zaslouženě zvítězili o tři branky.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii