Generální partner
Světlý režim
25. únor 2014

Trenér Mazura hodnotí herní soustředění

Spokojenost vyjádřil trenér Josef Mazura s herním soustředěním na Slovensku i s prozatímní formou útočníků. Ve středu by chtěl s týmem začít trénovat na přírodní trávě a v sobotu už je na programu generálka s Hradcem Králové, která se však nakonec neuskuteční v Karviné.

V sobotu večer se Karvinští vrátili z herního soustředění na Slovensku. Trenér Josef Mazura byl po příjezdu zpět do Karviné s průběhem spokojený. „Po všech stránkách to bylo vydařené soustředění. Potkali jsme kvalitní soupeře, podmínky pro trénink byly na výborné úrovni a strava včetně ubytování také v pořádku,“ prohlásil karvinský trenér.

Jeho svěřenci změřili od úterý do soboty síly s dvěma druholigovými celky a jedním předním z nejvyšší slovenské soutěže. „Všechna tři utkání splnila naše očekávání. Každý zápas byl pochopitelně jiný, jinak se vyvíjel. Třeba se Senicou jsme se dost bránili, ale i přesto vyhráli. S Šamorínem to byl zápas nahoru dolů v plném nasazení,“ řekl Mazura.

Karvinského kouče mimo jiné také potěšila střelecká potence Karima Diabyho a Martina Holka, který se k týmu připojil až ve čtvrtek ráno před utkáním s Šamorínem. Oba dohromady zaznamenali po dvou gólech. „Od útočníků se góly očekávají. V tréninku pracujeme na tom, abychom dostali míč do vápna. Potom už je právě na útočnících, jak s tím naloží. Je dobře, že se jim daří. Snad v tom budou pokračovat,“ přeje si.

Po sobotním večerním příjezdu následoval v neděli trénink se sporttesterem a v pondělí volno. Od úterka se pokračuje dále. „Už ve středu nebo nejpozději ve čtvrtek bychom chtěli na přírodní trávu. Přeci jen už jsme na umělé trávě dlouho. Kluci jsou navíc namlsaní ze sobotního zápasu, který odehráli v Senici právě na přírodním pažitu,“ objasnil.

Před fotbalisty je už pouze sobotní generálka s Hradcem Králové, a proto i stav hráčského kádru by měl být takřka jasný. Trenér Mazura během zimní přípravy přivítal celkem pět nových fotbalistů. „Kádr by už v podstatě neměl doznat změn. Opustil nás ještě David Puškáč, který bude na jaře hostovat v Orlové,“ doplnil Josef Mazura.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.8. | redakce

Tomáš Ostrák: Přání moje i Kolína nad Rýnem bylo hrát nejvyšší soutěž, v Karviné se mi líbí!

Mladý ofenzivní fotbalista Tomáš Ostrák v prvních dvou zápasech ukázal, že by měl být posilou. Ve středu proti Jastrzebie dokonce vstřelil svůj první gól v dresu MFK. V rozhovoru prozrazuje, jak je prozatím ve Slezsku spokojený, a proč do Karviné přišel...

po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii