Mlade talenty

David Mikula: Úvodní kola hodně napoví

03.03.2014 | redakce
 

David Mikula: Úvodní kola hodně napoví Rozhovor s kapitánem Davidem Mikulou o zimní přípravě, jeho převelení na pozici pravého obránce a ambicích do jarní části.

 

Sobotní generálka pro vás nedopadla vůbec zle. S lídrem Fotbalové národní ligy jste remizovali a nedostali ani gól.

Myslím si, že nám to ukázalo, že jsme nachystáni a připraveni na mistrovské zápasy. Příliš super fotbal se však nehrál. Hřiště bylo rozměrově menší a hodně hrbolaté. Nás i Hradec to prověřilo. Byla to dobrá generálka.

Z dvanácti přípravných zápasů jste přesně polovinu vyhráli a dařilo se vám i střílet góly. Vypadá to, že tým byl směrem dopředu dobře posílen, co říkáte?

Obecně v zápasech na umělce padá víc branek, protože ten povrch je rychlejší. Ale máte pravdu, útočná fáze se posílila díky příchodům Martina Holka, Karima Diabyho a Milana Halašky. Navíc se z Třince vrátil Venca Juřena a nezapomínejme ani na Lukáše Kuruštu.

Směrem dozadu to také v posledních zápasech nevypadá vůbec zle.

Je to tak, ale stále to bylo pouze přípravné období, které se s ostrými zápas nedá vůbec srovnávat. Až samotná liga nám ukáže. Ale takový Prince určitě defenzivu zkvalitnil.

Právě s ním souvisí i váš přesun ze stoperské dvojice na kraj obrany. Jak to berete?

Úplně v pohodě. Vždy záleží na trenérovi, jak to postaví. Já jsem tam odehrál poslední zápasy a nemám s tím problém. Stopera ze mě udělal až v Dukle trenér Kozel, jinak jsem hrával pravého beka. Pochopitelně se na kraji obrany moje úkoly liší, víc podporuji útok, což mi vyhovuje. Ale nejde o mě. Jde o to, abychom jako tým šlapali a pozitivně se to promítlo do výsledků.

Takřka celou přípravu se potýkáte se zdravotními problémy, byl to velký problém?

Není to nic příjemného, ale doufám, že se do neděle dají všichni do pořádku, abychom mohli nastoupit do derby s Frýdkem v plné sestavě.

Přálo vám také počasí, stále bylo nad nulou a teploty byly spíše jarní. Byla to pomoc, že jste se nemuseli připravovat v mrazech?

Hlavně to bylo příjemnější. Když si vzpomenu na minulý rok, kdy bylo i minus patnáct - to byl extrém. Určitě i toto nám pomohlo a možná i chuť do tréninku byla větší.

Už tento týden startuje liga. Jak moc se těšíte na tříměsíční ligové boje o body?

Každý se těší. Přeci jen jsme se osm týdnů na to připravovali. Navíc i diváci začnou chodit, takže se pochopitelně všichni těšíme.

Hned na úvod je na programu derby s Frýdkem-Místkem, kterému máte co vracet. Už jste se o tom v kabině bavili?

Jasně, něco už proběhlo. Ale to hlavní přijde až v tomto týdnu, kdy se budeme zaměřovat pouze a jen na tento zápas. Moc dobře víme, že se nám zápas u nich nepovedl a pokusíme se jim to vrátit.

Na kontě máte třiadvacet bodů. Na páté místo ztrácíte čtyři body. Bude jedním z cílů dostat se do nejlepší pětky?

Chtěli bychom se vrátit do bojů o přední příčky. Mnohé nám napoví už úvodní dvě kola. Máme těžký los. Přivítáme právě Frýdek-Místek a jedeme do Ústí nad Labem. Opravdu záleží, jak to zvládneme. Nic nevzdáváme, budeme bojovat.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
včera - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada 5-sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem