Generální partner
Světlý režim
3. březen 2014

David Mikula: Úvodní kola hodně napoví

Rozhovor s kapitánem Davidem Mikulou o zimní přípravě, jeho převelení na pozici pravého obránce a ambicích do jarní části.

Sobotní generálka pro vás nedopadla vůbec zle. S lídrem Fotbalové národní ligy jste remizovali a nedostali ani gól.

Myslím si, že nám to ukázalo, že jsme nachystáni a připraveni na mistrovské zápasy. Příliš super fotbal se však nehrál. Hřiště bylo rozměrově menší a hodně hrbolaté. Nás i Hradec to prověřilo. Byla to dobrá generálka.

Z dvanácti přípravných zápasů jste přesně polovinu vyhráli a dařilo se vám i střílet góly. Vypadá to, že tým byl směrem dopředu dobře posílen, co říkáte?

Obecně v zápasech na umělce padá víc branek, protože ten povrch je rychlejší. Ale máte pravdu, útočná fáze se posílila díky příchodům Martina Holka, Karima Diabyho a Milana Halašky. Navíc se z Třince vrátil Venca Juřena a nezapomínejme ani na Lukáše Kuruštu.

Směrem dozadu to také v posledních zápasech nevypadá vůbec zle.

Je to tak, ale stále to bylo pouze přípravné období, které se s ostrými zápas nedá vůbec srovnávat. Až samotná liga nám ukáže. Ale takový Prince určitě defenzivu zkvalitnil.

Právě s ním souvisí i váš přesun ze stoperské dvojice na kraj obrany. Jak to berete?

Úplně v pohodě. Vždy záleží na trenérovi, jak to postaví. Já jsem tam odehrál poslední zápasy a nemám s tím problém. Stopera ze mě udělal až v Dukle trenér Kozel, jinak jsem hrával pravého beka. Pochopitelně se na kraji obrany moje úkoly liší, víc podporuji útok, což mi vyhovuje. Ale nejde o mě. Jde o to, abychom jako tým šlapali a pozitivně se to promítlo do výsledků.

Takřka celou přípravu se potýkáte se zdravotními problémy, byl to velký problém?

Není to nic příjemného, ale doufám, že se do neděle dají všichni do pořádku, abychom mohli nastoupit do derby s Frýdkem v plné sestavě.

Přálo vám také počasí, stále bylo nad nulou a teploty byly spíše jarní. Byla to pomoc, že jste se nemuseli připravovat v mrazech?

Hlavně to bylo příjemnější. Když si vzpomenu na minulý rok, kdy bylo i minus patnáct - to byl extrém. Určitě i toto nám pomohlo a možná i chuť do tréninku byla větší.

Už tento týden startuje liga. Jak moc se těšíte na tříměsíční ligové boje o body?

Každý se těší. Přeci jen jsme se osm týdnů na to připravovali. Navíc i diváci začnou chodit, takže se pochopitelně všichni těšíme.

Hned na úvod je na programu derby s Frýdkem-Místkem, kterému máte co vracet. Už jste se o tom v kabině bavili?

Jasně, něco už proběhlo. Ale to hlavní přijde až v tomto týdnu, kdy se budeme zaměřovat pouze a jen na tento zápas. Moc dobře víme, že se nám zápas u nich nepovedl a pokusíme se jim to vrátit.

Na kontě máte třiadvacet bodů. Na páté místo ztrácíte čtyři body. Bude jedním z cílů dostat se do nejlepší pětky?

Chtěli bychom se vrátit do bojů o přední příčky. Mnohé nám napoví už úvodní dvě kola. Máme těžký los. Přivítáme právě Frýdek-Místek a jedeme do Ústí nad Labem. Opravdu záleží, jak to zvládneme. Nic nevzdáváme, budeme bojovat.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.8. | redakce

Tomáš Ostrák: Přání moje i Kolína nad Rýnem bylo hrát nejvyšší soutěž, v Karviné se mi líbí!

Mladý ofenzivní fotbalista Tomáš Ostrák v prvních dvou zápasech ukázal, že by měl být posilou. Ve středu proti Jastrzebie dokonce vstřelil svůj první gól v dresu MFK. V rozhovoru prozrazuje, jak je prozatím ve Slezsku spokojený, a proč do Karviné přišel...

po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii