Generální partner
Světlý režim
4. březen 2014

Rekapitulace zimní přípravy 2014

V sobotu pro karvinské fotbalisty skončila takřka osmitýdenní zimní příprava. V tomto článku se za ni v krátkosti společně ohlédneme.

Základními body přípravy byla podruhé za sebou Tipsport liga, ale také herní soustředění na Slovensku. Dohromady Karvinští sehráli dvanáct přípravných zápasů, z nichž přesně polovinu vyhráli, dva remizovali a ve čtyřech odešli poraženi při skóre 19:14.

Po dovolené se svěřenci Josefa Mazury poprvé sešli v pondělí 6. ledna. V kabině už trenér nepřivítal několik známých tváří, ale naopak. Do Karviné přijížděli hráči na zkoušku, z nichž vykrystalizovala současná podoba kádru. Trenér Mazura také sáhl do rezervního týmu, odkud si „vytáhl" brankáře Davida Dočekala a defenzivního hráče Adama Tarabu. Ze staršího dorostu pak dal prostor Lukáši Kuruštovi.

První přípravný zápas, který zároveň otvíral základní skupinu Tipsport ligy, kterou hostil Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, byl naplánován na 11. ledna. Karvinští se potkali s Frýdkem-Místkem a hned na úvod si připsali porážku 1:3. V dalším zápase porazili ostravský Baník a v posledním utkání proti Třinci se bojovalo o postup na finálový turnaj do Berouna. Ten nakonec těsně unikl a z vyrovnané skupiny nakonec postoupil ostravský Baník. Karvinští skončili čtvrtí a o konečné umístění hráli se Sigmou Olomouc.

Po této tradiční zimní soutěži následovala čtveřice papírově lehčích soupeřů. Velmi zajímavý byl hned první zápas proti slovenskému celku Dolný Kubín. Ještě v 86. minutě Karvinští prohrávali 0:2, ale nakonec mohli slavit vítězství 3:2. Poté přišly na řadu zápasy s polskými celky a následně herní soustředění na Slovensku.

Tam se Karviná potkala se Sencem, Šamorínem a Senicou. A výsledek? Dvě výhry a jedna remíza. Generálku před ostrým startem jarní části obstaralo utkání proti Hradci Králové, které skončilo bez branek. Nejlepším střelcem přípravy se stal Richard Vaněk se čtyřmi přesnými zásahy. Navíc hned šestice hráčů se trefila dvakrát. Jen ve třech duelech (Sigma Olomouc, GKS Katowice a Hradec Králové) vyšli karvinští hráči střelecky naprázdno.

Karviná - Frýdek-Místek 1:3 (1:1)

B: 10. Halaška

Karviná - Baník Ostrava 2:1 (1:0)

B: 10. Vaněk, 69. Hottek

Karviná - Třinec 1:2 (0:0)

B: 68. Vaněk

Sigma Olomouc - Karviná 1:0 (0:0)

Karviná - Dolný Kubín 3:2 (0:1)

B: 87. Svatonský, 89. Vaněk z pen., 90. Hottek

Karviná - ROW Rybnik 2:0 (0:0)

B: 72. Vaněk z pen., 89. Halaška

Karviná - MKS Kluczbork 4:1 (4:1)

B: 13. a 26. Cverna O., 23. Kurušta, 27. vlastní

Karviná - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Senec - Karviná 1:2 (0:2)

B: 18. Diaby, 21. Eismann

Šamorín - Karviná 2:2 (1:0)

B: 51. Holek, 76. Svatonský

Senica - Karviná 0:2 (0:1)

B: 34. Diaby, 57. Holek

Karviná - Hradec Králové 0:0 (0:0)

Celkem: 12 zápasů (6-2-4 19:14)

Střelci: 4 - Vaněk, 2 - Hottek, Svatonský, Holek, Diaby, Halaška, Cverna O., 1 - Eismann, Kurušta.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.8. | redakce

Tomáš Ostrák: Přání moje i Kolína nad Rýnem bylo hrát nejvyšší soutěž, v Karviné se mi líbí!

Mladý ofenzivní fotbalista Tomáš Ostrák v prvních dvou zápasech ukázal, že by měl být posilou. Ve středu proti Jastrzebie dokonce vstřelil svůj první gól v dresu MFK. V rozhovoru prozrazuje, jak je prozatím ve Slezsku spokojený, a proč do Karviné přišel...

po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii