Generální partner
Světlý režim
5. březen 2014

Josef Mazura před startem jarní části sezóny

Osm týdnů přípravy uběhlo jako voda a už v neděli se pro Karvinou otevře jarní část Fotbalové národní ligy zápasem proti Frýdku-Místku. Trenér Josef Mazura hodnotí uplynulou zimní přípravu.

Trenére, zimní přípravu jste zahájili 6. ledna a o pět dnů později už začala Tipsport liga, kde nechybělo mnoho k finálové účasti.

Opravdu jsme byli kousek od postupu na finálový turnaj, ale nakonec jsme skončili ve skupině poslední. Chybělo nám více koncentrace hlavně v zápase s Třincem. Na druhou stranu šlo o přípravná střetnutí. Sehráli jsme čtyři přínosná utkání.

Po skončení zimního turnaje jste se připravovali v domácích podmínkách. Sehráli jste několik zápasů a v půlce února následovalo herní soustředění na Slovensku. Podařilo se vám v Senci stihnout vše, co bylo v plánu?

Ano. Po všech stránkách to bylo vydařené soustředění. Potkali jsme kvalitní soupeře, také podmínky pro trénink byly na výborné úrovni. Musím říct, že se nám hodně povedl zápas s Šamorínem a v Senici na krásném stadionu.

Nyní už druhý týden trénujete na přírodní trávě. Jak se s ní hráči sžívají?

Myslím, že to jde. Kluci potřebují nějaký čas, protože dva měsíce byli na umělce.

V sobotu se k vám připojil Václav Koutný ze Sigmy Olomouc. Proč jste si jej vybral?

Venca má zkušenosti z nejvyšší soutěže, navíc může nastoupit na třech pozicích, což je obrovská výhoda. Navíc nás aktuálně trochu trápí zdravotní stav Prince Oforiho, ale věřím, že bude brzy v pořádku a připraven. Takže i z tohoto důvodu mě příchod Koutného na hostování těší.

Jak se vám zamlouval jeho výkon v zápase s Hradcem Králové?

Když zápas skončil bez branek, tak závažnější chybu neudělal (úsměv). Opravdu pracoval velmi slušně.

Celkem přišlo pět nových tváří. Už během podzimu jste zmiňoval, že potřebujete sehnat útočníka. Výkony Martina Holka či Karima Diabyho se jeví slibně, ne? V týmu je navíc i Milan Halaška nebo Václav Juřena.

Na herním soustředění se oba (Holek a Diaby - pozn. autora) dokázali dvakrát střelecky prosadit. V generálce proti Hradci Králové to však nebylo nic moc. Sice se snažili, ale bez úspěchu. V týmu dále máme, a nesmíme na něj zapomenout, Milana Halašku. Ten měl ale v přípravě zdravotní komplikace. Jsou tady ještě Venca Juřena a mladý Lukáš Kurušta. Ten ještě pomáhá dorostu v nejvyšší soutěži. Myslím si, že by už měl být na dospělou soutěž připravený a sbírat v ní velmi potřebné zkušenosti. Mužský fotbal je totiž od toho mládežnického diametrálně odlišný.

V neděli před sebou máte ostrý start proti Frýdku-Místku. Viděl jste jej i v generálce proti Orlové, který Valcíři vyhráli 3:0. Napovědělo vám to něco?

Hráli moc dobře. Mají ofenzivně laděný tým s několika individualitami, jakými jsou například Hynek Prokeš, Petr Zapalač nebo Václav Mozol. Když budou mít dobrý den, tak to budou mít všichni soupeři hodně složité.

S jakými ambicemi vstupujete do jarní části?

Určitě nechceme skončit ve spodní polovině tabulky. Chtěli bychom se pohybovat kolem páté příčky a hrát v pohodě.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii