Mlade talenty

Josef Mazura před startem jarní části sezóny

05.03.2014 | redakce
 

Josef Mazura před startem jarní části sezóny Osm týdnů přípravy uběhlo jako voda a už v neděli se pro Karvinou otevře jarní část Fotbalové národní ligy zápasem proti Frýdku-Místku. Trenér Josef Mazura hodnotí uplynulou zimní přípravu.

 

Trenére, zimní přípravu jste zahájili 6. ledna a o pět dnů později už začala Tipsport liga, kde nechybělo mnoho k finálové účasti.

Opravdu jsme byli kousek od postupu na finálový turnaj, ale nakonec jsme skončili ve skupině poslední. Chybělo nám více koncentrace hlavně v zápase s Třincem. Na druhou stranu šlo o přípravná střetnutí. Sehráli jsme čtyři přínosná utkání.

Po skončení zimního turnaje jste se připravovali v domácích podmínkách. Sehráli jste několik zápasů a v půlce února následovalo herní soustředění na Slovensku. Podařilo se vám v Senci stihnout vše, co bylo v plánu?

Ano. Po všech stránkách to bylo vydařené soustředění. Potkali jsme kvalitní soupeře, také podmínky pro trénink byly na výborné úrovni. Musím říct, že se nám hodně povedl zápas s Šamorínem a v Senici na krásném stadionu.

Nyní už druhý týden trénujete na přírodní trávě. Jak se s ní hráči sžívají?

Myslím, že to jde. Kluci potřebují nějaký čas, protože dva měsíce byli na umělce.

V sobotu se k vám připojil Václav Koutný ze Sigmy Olomouc. Proč jste si jej vybral?

Venca má zkušenosti z nejvyšší soutěže, navíc může nastoupit na třech pozicích, což je obrovská výhoda. Navíc nás aktuálně trochu trápí zdravotní stav Prince Oforiho, ale věřím, že bude brzy v pořádku a připraven. Takže i z tohoto důvodu mě příchod Koutného na hostování těší.

Jak se vám zamlouval jeho výkon v zápase s Hradcem Králové?

Když zápas skončil bez branek, tak závažnější chybu neudělal (úsměv). Opravdu pracoval velmi slušně.

Celkem přišlo pět nových tváří. Už během podzimu jste zmiňoval, že potřebujete sehnat útočníka. Výkony Martina Holka či Karima Diabyho se jeví slibně, ne? V týmu je navíc i Milan Halaška nebo Václav Juřena.

Na herním soustředění se oba (Holek a Diaby - pozn. autora) dokázali dvakrát střelecky prosadit. V generálce proti Hradci Králové to však nebylo nic moc. Sice se snažili, ale bez úspěchu. V týmu dále máme, a nesmíme na něj zapomenout, Milana Halašku. Ten měl ale v přípravě zdravotní komplikace. Jsou tady ještě Venca Juřena a mladý Lukáš Kurušta. Ten ještě pomáhá dorostu v nejvyšší soutěži. Myslím si, že by už měl být na dospělou soutěž připravený a sbírat v ní velmi potřebné zkušenosti. Mužský fotbal je totiž od toho mládežnického diametrálně odlišný.

V neděli před sebou máte ostrý start proti Frýdku-Místku. Viděl jste jej i v generálce proti Orlové, který Valcíři vyhráli 3:0. Napovědělo vám to něco?

Hráli moc dobře. Mají ofenzivně laděný tým s několika individualitami, jakými jsou například Hynek Prokeš, Petr Zapalač nebo Václav Mozol. Když budou mít dobrý den, tak to budou mít všichni soupeři hodně složité.

S jakými ambicemi vstupujete do jarní části?

Určitě nechceme skončit ve spodní polovině tabulky. Chtěli bychom se pohybovat kolem páté příčky a hrát v pohodě.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada 5-sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem