Generální partner
Světlý režim
28. srpen 2009

Vyloupíme zlínskou Letnou?

V sobotu krátce po poledni vyrazí A – tým na zlínskou Letnou. Podaří se jim navázat na předchozí povedené zápasy a ukořistí body? Na tuto otázku budeme znát odpověď zítra krátce před sedmou hodinou večerní.

Jeden jediný bodík dělí od sebe oba soupeře. Karvinští na půdě soupeřů uhráli tři body, když se jim povedlo dovézt plný bodový zisk z pražské Julisky. V prvním venkovním zápase ovšem neuspěli v Čáslavi, kde i přes drtivý tlak podlehli 3:1.

Oproti tomu Zlín na svém trávníku získal plný počet bodů. Nejprve porazili po tuhém boji Zenit Čáslav poměrem 1:0 a potom si poradili s jihlavskými, které vyprovodili na cestu domů výsledkem 3:1.

Jenomže v posledním utkání zaváhali a prohráli na hřišti nováčka z Hlučína 2:0. Navíc se cítili ukřivdění výkonem rozhodčího, jenž ve 28. minutě vyloučil zlínského gólmana Kořínka a krátce před skončením zápasu poslal na tribunu i trenéra Mináře.

Tento nepříznivý výsledek nabudil domácí hráče, kteří se budou chtít předvést a napravit si pošramocenou reputaci. „Máme doma silného soupeře a toho chceme porazit. Tím bychom alespoň částečně odčinili výpadek z Hlučína,“ nechal se slyšet brankář Jindřich Skácel.

Kdybychom v Hlučíně vyhráli a vyhoupli se do čela, určitě by se nám teď dýchalo mnohem lépe. Místo toho se musíme dát rychle do kupy a udělat vše pro to, abychom v sobotu doma porazili Karvinou. Pokud chceme hrát nahoře, nic jiného nám ani nezbývá," říká pro zlínské klubové stránky Ivo Zbožínek.

A jak vidí zítřejší střetnutí karvinský lodivod Leoš Kalvoda? „Jednoznačným favoritem utkání je Zlín. A nejenom utkání, ale i celé druhé ligy. Až na odchody Rýdla a Vyskočila se jim podařilo udržet kádr, který má prvoligové kvality. My ovšem nemáme horší kádr než oni. Můžeme se jim vyrovnat, když všichni hráči odvedou na hřišti maximum, a splní taktické pokyny.“

A na co si budou muset dávat karvinští pozor? „Hrozí nám velké nebezpečí zejména z levé strany, kde operuje Jelínek. Je to rychlonohý fotbalista a jeho centry dokáže zužitkovat Kroupa. Také si musíme dávat pozor na míče za obranu, protože Žurek je velice rychlý a těžko se ho v brejkových situacích dohání. Základem bude uhlídání standardních situací,“ varuje trenér Leoš Kalvoda.

A co nás čeká na Letné? „Musíme se připravit na peklo. Nemám na mysli bouřlivou atmosféru, protože domácí fanoušky znám a jsou klidní. Čeká nás peklo, co se týče herního projevu. Bude to velice náročné, protože se Zlín bude chtít rehabilitovat za nepovedené utkání v Hlučíně. Naší šancí jak uspět, je hra po zemi“ dodává kouč Kalvoda.

Zítřejší napínavé střetnutí můžete sledovat v on - line přenosu na http://onlajny.cz/detail.php?id=4880&hra=fotbal

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.