Dorost znova úspěšný

30.08.2009 | Redakce

Dorost znova úspěšný Starší i mladší dorostenci znova nepoznali hořkost porážky. U19 a U17 si shodným výsledkem 3:0 poradili s Uničovem. U18 po zlepšeném výkoně v druhém poločase porazila Třinec 4:0. Čtyři góly nasázela i šestnáctka, nicméně jednou inkasovala. Přinášíme Vám přehled výsledků dorosteneckých družstev.

MFK OKD Karviná U19 – SK Uničov 3:0 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 60. a 79. Poštulka, 49. Jaworski

Sestava MFK OKD Karviná: Stach – Večeřa, Janík, Žebrok, Nowinski – Benauer (83. Papuga), Setlak (46. Poštulka), Puškáč, Timp (80. Zahatlan) – Jaworski, Wojaczek

V prvním poločase jsme měli územní převahu, ale jen po pokutové území. Chyběla lepší finální přihrávka a klid při zakončování akcí. Navíc jsme špatně zahrávali standartní situace. Do druhého poločasu jsme museli vystřídat zraněného Setláka, kterého nahradil Poštulka. Po přestávce jsme byli odvážnější v tahu do šestnáctky soupeře a to se projevilo i na skóre. Ve 48. minutě první gólovou šanci neproměnil Jaworski. Ale o chvíli později se do šestnáctky prodral Poštulka a jeho centrovaný míč Jaworski hlavou uklidil do branky. Díky těžkému terénu a vodě v šestnáctce soupeře jsme další šance neproměňovali. V 60. minutě Benauer utekl po lajně a přízemní centr našel na první tyčce Poštulku, který křížnou střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. V 79. minutě se Benauer dostal k odraženému míči, chtěl obejít brankáře, který mu míč vyrazil a odražený balón dopravil do branky Poštulka. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase bylo vítězství zcela zasloužené.

MFK OKD Karviná U18 - FK Fotbal Třinec 4:0 (0:0)

Branky MFK OKD Karviná: 66. a 76. Zahatlan, 80. Skoč, 82. Beránek

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla - Varga (78. Sznapka), Mleziva, Papuga, Žídek - Zahatlan (60. Lukosz), Graňák, Stračánek, Ochodek - Jurygáček (65. Skoč), Kaša (55. Beránek)

Soupeře jsme od úvodních minut přehrávali, ale nedokázali jsme naši převahu zúročit góly. To se podařilo až ve druhém poločase. Dobré utkání odehráli Graňák a Zahatlan.

MFK OKD Karviná U17 – SK Uničov 3:0 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 28. a 52. Marek, 75. Egri

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel - Dančík, Stanowski, Fischbach (49. Egri), Kupczak - Górniok, Maryniok (64. Třaskalík), Roman, Seget - Maljar (60. Hankus), Marek

Utkání se hrálo na velice těžkém terénu, což nám značně komplikovalo naši kombinační hru. Soupeř velice pozorně bránil, nepouštěl se do útočení a jen na nás "čekal" s dobře secvičeným ofsajd systémem. Do vyložené šance jsme se dostali až ve 20. minutě, kterou bohužel Jirka Marek z 8 metrů neproměnil. Ve 28.minutě jsme se konečně dočkali první branky v soupeřově síti. Jejím autorem byl po rohovém kopu Maljara a krásné hlavičce Romana již zmiňovaný Jirka Marek. Ve 36.minutě stojí rozhodně za pozornost individuální akce Adama Marynioka, který obešel tři hráče, ale svou technickou střelou těsně minul levý horní roh branky hostujícího brankáře. 2. poločas byl festivalem našich neproměněných gólových šancí... Následné dvě branky vstřelili za domácí v 52.minutě po krásné přihrávce Gornioka Marek a v 75.minutě po křížném pasu Kupczaka Egri. Gólové vyjádření si ještě zasloužila individuální akce Jirky Marka, který na sebe "natáhl" dva soupeřovy obránce a po té nádherně obstřelil z 18 metrů i brankáře hostí. Bohužel střela skončila na tyči. V závěru utkání byla naše obrana nepozorná a do vyložené šance se dostal i soupeř. Náš brankář Nikiel byl ovšem pozorný a celou situaci bravurně zvádnul. Pochvalu za toto utkání si zaslouží především hráči obrany...Stanowski, Kupczak a Dančík. Velice milým překvapením byl soustředěný výkon Dawida Nikiela.

MFK OKD Karviná U16 - FK Fotbal Třinec 4:1 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 10. Hanzel, 20. Hampl, 58. Černoch, 70. Káňa

Sestava MFK OKD Karviná: Pastrňák - Káňa, Dančík, Toman (67. Kantor), Helis - Hanzel, Blaho (73. Bizoň), Černoch, Malatinský (51. Vlček) - Hampl, Owczarzy (55. Gizara)

Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou. Soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech. Jenom škoda nevyužitých příležitostí.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.