Mlade talenty

Jan Laslop: Mládež může konkurovat Baníku Ostrava i Sigmě Olomouc

13.03.2009 | Redakce
 

Nejen mužským fotbalem je živ náš klub. Své místo na webových stránkách bude mít i dorost, mládež a přípravka. Dvakrát do týdne přineseme rozhovory s trenéry, kteří vás seznámí s novinkami ve svém týmu. Jako prvního jsme vyzpovídali hlavního trenéra mládeže a přípravky Jana Laslopa.

 

Před několika dny jste se stal šéftrenérem mládeže. S jakými vizemi přicházíte?
Funkci bych upřesnil, budu hlavním trenérem pro žáky a přípravky. Má vize je využít všech svých dosavadních zkušeností v mé práci tak, ať se karvinská mládež dostane na stejnou úroveň jako mládež v Ostravě.

Vaším předchozím působištěm byly Vítkovice. Mohl byste srovnat podmínky ve Vítkovicích a v Karviné?
Co mohu zatím posoudit a porovnat, tak podmínky pro mládež má Karviná mnohem lepší než ve Vítkovicích. Tady má každá mládežnická kategorie svůj areál, a to je pro vítkovické jen sen, protože všichni žáci a dorostenci trénují pouze na jednom hřišti s umělou trávou. Na přírodní trávu se dostanou jen minimálně, a to pouze v případě příznivého počasí a stejné je to i se zápasy. Takže rozdíl je obrovský.

Mohl byste nám prozradit náplň vaší práce?
Budu zodpovědný za celkový chod žákovských a přípravkových kategorií, jejich přípravu, výkony a výsledky. Součástí náplně mé práce bude rovněž trénování některého ročníku žáků.

Pod rukama vám prošla spousta mladých hráčů. Na kterého nejraději vzpomínáte?
Máte pravdu, že za ty roky jsem trénoval spoustu talentů a říct, na kterého vzpomínám nejraději je velice těžké. Ale v poslední době držím palce brankáři Tomáši Vaclíkovi. Přeji mu, ať se prosadí v reprezentaci U21 a ať se mu daří i za druholigové Vítkovice.

Baník Ostrava a Olomouc mají kvalitní mládež. Myslíte si, že se Karviná v práci s mládeží dostane na úroveň těchto dvou týmů?
Myslím si, že ano. Je to sice dlouhodobější záležitost, ale vytvoření kvalitní a konkurenceschopné mládeže výše jmenovaným klubům je v možnostech Karviné.

Jste bývalý prvoligový gólman Vítkovic a Sigmy. Jak vzpomínáte na prvoligové boje?
Na ty doby vzpomínám už jen s nostalgií. Myslím si, že v té době byla 1. liga kvalitnější než v současnosti, protože v ní byly jednak týmy ze Slovenska a taky v ní hráli ti nejlepší hráči. Tehdy nebylo možné odcházet do zahraničí jako nyní. Každé ligové utkání byla velká fotbalová škola.

Který zápas považujete za nejpovedenější?
Asi nejpovedenější zápas byl v dresu druholigového VOKD Poruba v Českém poháru. Vyřadili jsme Slavii Praha výsledkem 2:1, kdy Slavie přijela v nejsilnější sestavě se všemi reprezentanty a já k tomu přispěl výborným výkonem. Nejsilnější zážitek mám ale z atmosféry prvoligového utkání Slovan Bratislava - FC Vítkovice. Bylo to poslední kolo ligy a domácí museli zvítězit, aby se stali mistry a k tomu jim pomáhalo 50 tisíc diváků. Byla to atmosféra, na kterou se nezapomíná, i když jsme nakonec prohráli…

Proti jakým slavným protihráčům jste si zahrál?
V 1. lize jsem hrál prakticky proti všem našim tehdejším reprezentantům a za Sigmu Olomouc jsem chytal v Göteborgu v odvetě poháru UEFA. Po domácí remíze 1:1 jsme prohráli a vypadli, ale tehdy IFK Göteborg tvořil téměř celý národní tým Švédska a taky v tom ročníku ani jednou neprohráli a pohár UEFA získali.

Co byste popřál Karviné?
Přeji, ať všechny plány a představy, které má vedení klubu se splní a také, ať se zkvalitnění práce s mládeží promítne do mužstva dospělých, které bude hrát stabilně 1. ligu. Karviná by si to určitě zasloužila.

• Výsledky mládeže (pá-so)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem