Generální partner
Světlý režim
13. březen 2009

Jan Laslop: Mládež může konkurovat Baníku Ostrava i Sigmě Olomouc

Nejen mužským fotbalem je živ náš klub. Své místo na webových stránkách bude mít i dorost, mládež a přípravka. Dvakrát do týdne přineseme rozhovory s trenéry, kteří vás seznámí s novinkami ve svém týmu. Jako prvního jsme vyzpovídali hlavního trenéra mládeže a přípravky Jana Laslopa.

Před několika dny jste se stal šéftrenérem mládeže. S jakými vizemi přicházíte?
Funkci bych upřesnil, budu hlavním trenérem pro žáky a přípravky. Má vize je využít všech svých dosavadních zkušeností v mé práci tak, ať se karvinská mládež dostane na stejnou úroveň jako mládež v Ostravě.

Vaším předchozím působištěm byly Vítkovice. Mohl byste srovnat podmínky ve Vítkovicích a v Karviné?
Co mohu zatím posoudit a porovnat, tak podmínky pro mládež má Karviná mnohem lepší než ve Vítkovicích. Tady má každá mládežnická kategorie svůj areál, a to je pro vítkovické jen sen, protože všichni žáci a dorostenci trénují pouze na jednom hřišti s umělou trávou. Na přírodní trávu se dostanou jen minimálně, a to pouze v případě příznivého počasí a stejné je to i se zápasy. Takže rozdíl je obrovský.

Mohl byste nám prozradit náplň vaší práce?
Budu zodpovědný za celkový chod žákovských a přípravkových kategorií, jejich přípravu, výkony a výsledky. Součástí náplně mé práce bude rovněž trénování některého ročníku žáků.

Pod rukama vám prošla spousta mladých hráčů. Na kterého nejraději vzpomínáte?
Máte pravdu, že za ty roky jsem trénoval spoustu talentů a říct, na kterého vzpomínám nejraději je velice těžké. Ale v poslední době držím palce brankáři Tomáši Vaclíkovi. Přeji mu, ať se prosadí v reprezentaci U21 a ať se mu daří i za druholigové Vítkovice.

Baník Ostrava a Olomouc mají kvalitní mládež. Myslíte si, že se Karviná v práci s mládeží dostane na úroveň těchto dvou týmů?
Myslím si, že ano. Je to sice dlouhodobější záležitost, ale vytvoření kvalitní a konkurenceschopné mládeže výše jmenovaným klubům je v možnostech Karviné.

Jste bývalý prvoligový gólman Vítkovic a Sigmy. Jak vzpomínáte na prvoligové boje?
Na ty doby vzpomínám už jen s nostalgií. Myslím si, že v té době byla 1. liga kvalitnější než v současnosti, protože v ní byly jednak týmy ze Slovenska a taky v ní hráli ti nejlepší hráči. Tehdy nebylo možné odcházet do zahraničí jako nyní. Každé ligové utkání byla velká fotbalová škola.

Který zápas považujete za nejpovedenější?
Asi nejpovedenější zápas byl v dresu druholigového VOKD Poruba v Českém poháru. Vyřadili jsme Slavii Praha výsledkem 2:1, kdy Slavie přijela v nejsilnější sestavě se všemi reprezentanty a já k tomu přispěl výborným výkonem. Nejsilnější zážitek mám ale z atmosféry prvoligového utkání Slovan Bratislava - FC Vítkovice. Bylo to poslední kolo ligy a domácí museli zvítězit, aby se stali mistry a k tomu jim pomáhalo 50 tisíc diváků. Byla to atmosféra, na kterou se nezapomíná, i když jsme nakonec prohráli…

Proti jakým slavným protihráčům jste si zahrál?
V 1. lize jsem hrál prakticky proti všem našim tehdejším reprezentantům a za Sigmu Olomouc jsem chytal v Göteborgu v odvetě poháru UEFA. Po domácí remíze 1:1 jsme prohráli a vypadli, ale tehdy IFK Göteborg tvořil téměř celý národní tým Švédska a taky v tom ročníku ani jednou neprohráli a pohár UEFA získali.

Co byste popřál Karviné?
Přeji, ať všechny plány a představy, které má vedení klubu se splní a také, ať se zkvalitnění práce s mládeží promítne do mužstva dospělých, které bude hrát stabilně 1. ligu. Karviná by si to určitě zasloužila.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?