Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2009

Ve středu do Olomouce pro postup

2. kolo Ondrášovky cupu je naplánováno na tuto středu. Karvinští zajíždějí na horkou půdu Holic a budou se chtít sportovně pomstít za minulou sezónu, kdy dvakrát se stejným soupeřem prohráli.

Poprvé jim nebylo přáno v premiérovém domácím druholigovém utkání. Před třemi tisícovkami diváků si připsali porážku 0:2.

V odvetě se náš tým představil v úplně jiném světle. Celý první poločas měl kontrolou a kdybychom vyhrávali 0:4, nemohl by se nikdo divit. Jenomže zahazování tutových šancí a nešťastný gól v poslední minutě prvního poločasu nastartoval Holické k dalšímu zisku bodů.

Přestože jsme olomouckému týmu „darovali“ šest bodů, nakonec jim to nestačilo v boji o záchranu a poroučeli se do MSFL.

V současné době Holičtí okupují čtvrté místo tabulky. V prvním kole narazili na druhého sestupujícího z druhé ligy Fotbal Fulnek a po napínavém boji jej zdolali 2:1.

Překvapivě ovšem prohráli v dalším kole ve Slavičíně. Reputaci si napravili hned následujícím zápasem, kdy v přestřelce s Mutěnicemi zvítězili 6:3. Hned vzápětí však ztratili body za domácí remízu s Kroměříží.

Nyní je čeká mnohem tvrdší oříšek – druholigová Karviná. A s jakým cílem pocestují naši hráči do Olomouce? „Jedeme si pro postup. Schválně neříkám, že jedem vyhrát, protože fotbal je ošidný. Ale vybojovat si účast ve třetím kole poháru je naším úkolem,“ hodnotí karvinské ambice trenér Leoš Kalvoda.

Co můžeme očekávat od Holic? „Budou na nás nažhaveni. Jak znám trenéra Kouřila, tak jim naordinuje kombinační fotbal. Po sestupu do MSFL se jim výrazně změnil kádr. Tuto sezónu jsem neměl čas se jít na ně podívat. Takže je pro mě hádankou, co předvedou,“ dodává Leoš Kalvoda.

V minulém ročníku nás v obou utkáních sestřelil Galajda. Vždy nám vstřelil branku a velkou měrou se zasloužil, že jsme prohráli. „V poslední době ovšem nehraje. Na jeho místě nastupuje Obal se Žondrou,“ odhaluje Leoš Kalvoda.

V minulém roce nepostrádal zápas s Olomoucí pikantní příchuť v podobě souboje syna a otce Kalvodových. Tentokrát to neplatí. „Ondra přestoupil do Zábřehu, protože po pěti letech potřeboval změnit mužstvo. Já mu to schvaluji. Navíc bude chodit do zaměstnání a fotbal si jde zahrát jen pro radost,“ říká Leoš Kalvoda.

Utkání HFK Olomouc – MFK OKD Karviná se odehraje na stadionu v Holicích ve středu 2. září od 17 hodin.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.