Mlade talenty

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená

21.04.2014 | redakce
 

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená Obdivuhodnou střeleckou formou oplývá záložník Matěj Fiala. Prosadil už ve čtvrtém duelu v řadě a v tabulce střelců celé Fotbalové národní ligy je s devíti zásahy rázem druhý za suverénním hradeckým Vaněčkem.

 

Matěji, věděl jste, že Pardubice na jaře dostaly do doby, než se trefil v předposlední minutě ještě Jan Svatonský, pouze čtyři góly? Dva ve Zlíně a dva od vás jako zlínského rodáka…

Fakt? Tak to jsem vůbec nevěděl, to je zajímavé (úsměv). Ale hlavní je naše výhra na vlastním stadionu. Odčinili jsme tak remízu s Bohemkou před dvěma týdny a navíc jsme potvrdili výhru z hřiště Vltavínu, takže jsme maximálně spokojení.

Pardubice jste totálně vymazaly. V celém zápase byly takřka neškodné...

Viděli jste sami, že kromě několika střel z velké dálky tam soupeř opravdu nic neměl. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Nám se hlavně v první půli dařila kombinace a bylo dobře, že Pardubice chtěly hrát. Pro nás i diváky je tento styl hry vždycky lepší.

V prvních pětadvaceti minutách jste si střelecké statistiky vylepšil o dva zásahy. Především první gól byl s notnou dávkou štěstí, ale vám do brány momentálně spadne asi úplně všechno, ne?

Tak je to i o štěstí. Hlavně doufám, že jsme to teď nezakřikli. Za každý gól jsem pochopitelně moc rád. Mám jich už devět, ale není to jen o mně. Třeba u druhé branky jsem dostal míč od spoluhráčů. Tak jsem to prostě napálil na bránu a zapadlo to i s přispěním jednoho z pardubických hráčů.

Ke dvěma podzimním gólům jste na jaře přidal dalších devět. Z toho pět v posledních čtyřech duelech. Pomýšlíte na jubilejní desátý?

Kdo by nepomýšlel, že? Pochopitelně bych byl rád, kdyby se mi podařilo skórovat třeba už v dalším zápase.

To se zrovna představíte v rodném Zlíně…

No, bylo by to vynikající zaokrouhlit to zrovna tam před rodinou, kamarády a známými. Už teď mě spousta lidí prosí o lístky (úsměv).

V čem tkví to vaše střelecké kouzlo? Můžete to být i důvěrou trenéra, který vás nasazuje na vaši oblíbenou pozici?

Nejen já jsem na hřišti od toho, abych dával góly. Kdybych je nedával, tak třeba nehraji. Je tady ohromná konkurence a další kluci chtějí taky hrát. Abych se udržel v sestavě, musím předvádět i nadále výkony z posledních zápasů.

• Sestřih zápasu v Plzni
včera - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna