Mlade talenty

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená

21.04.2014 | redakce
 

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená Obdivuhodnou střeleckou formou oplývá záložník Matěj Fiala. Prosadil už ve čtvrtém duelu v řadě a v tabulce střelců celé Fotbalové národní ligy je s devíti zásahy rázem druhý za suverénním hradeckým Vaněčkem.

 

Matěji, věděl jste, že Pardubice na jaře dostaly do doby, než se trefil v předposlední minutě ještě Jan Svatonský, pouze čtyři góly? Dva ve Zlíně a dva od vás jako zlínského rodáka…

Fakt? Tak to jsem vůbec nevěděl, to je zajímavé (úsměv). Ale hlavní je naše výhra na vlastním stadionu. Odčinili jsme tak remízu s Bohemkou před dvěma týdny a navíc jsme potvrdili výhru z hřiště Vltavínu, takže jsme maximálně spokojení.

Pardubice jste totálně vymazaly. V celém zápase byly takřka neškodné...

Viděli jste sami, že kromě několika střel z velké dálky tam soupeř opravdu nic neměl. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Nám se hlavně v první půli dařila kombinace a bylo dobře, že Pardubice chtěly hrát. Pro nás i diváky je tento styl hry vždycky lepší.

V prvních pětadvaceti minutách jste si střelecké statistiky vylepšil o dva zásahy. Především první gól byl s notnou dávkou štěstí, ale vám do brány momentálně spadne asi úplně všechno, ne?

Tak je to i o štěstí. Hlavně doufám, že jsme to teď nezakřikli. Za každý gól jsem pochopitelně moc rád. Mám jich už devět, ale není to jen o mně. Třeba u druhé branky jsem dostal míč od spoluhráčů. Tak jsem to prostě napálil na bránu a zapadlo to i s přispěním jednoho z pardubických hráčů.

Ke dvěma podzimním gólům jste na jaře přidal dalších devět. Z toho pět v posledních čtyřech duelech. Pomýšlíte na jubilejní desátý?

Kdo by nepomýšlel, že? Pochopitelně bych byl rád, kdyby se mi podařilo skórovat třeba už v dalším zápase.

To se zrovna představíte v rodném Zlíně…

No, bylo by to vynikající zaokrouhlit to zrovna tam před rodinou, kamarády a známými. Už teď mě spousta lidí prosí o lístky (úsměv).

V čem tkví to vaše střelecké kouzlo? Můžete to být i důvěrou trenéra, který vás nasazuje na vaši oblíbenou pozici?

Nejen já jsem na hřišti od toho, abych dával góly. Kdybych je nedával, tak třeba nehraji. Je tady ohromná konkurence a další kluci chtějí taky hrát. Abych se udržel v sestavě, musím předvádět i nadále výkony z posledních zápasů.

• Minirepublika na Bažantnici
včera - Žáky U13 čeká ve středu na Bažantnici republikové měření sil v soutěži Minirepublika. Začíná se v 11:30 hod. mezi sebou si zahrají Písek, Baník Ostrava, Hodonín, Pardubice a domácí tým!

• Ve Zlíně v sobotu 3. listopadu
včera - V rámci 14. kola FORTUNA:LIGY zavítá MFK Karviná na půdu Fastavu Zlín. Hrát se bude v sobotu 3. listopadu od 17 hodin.

• Tým U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Sportovní centrum Kovona bude v úterý 16. října od 9:30 hodin hostit kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup pro kategorii U11. Fanoušci a rodiče jsou srdečně zváni.

• Víkendové výsledky mládeže
13.10. - Příbram-U19 3:0, U18-Opava 0:1, Příbram-U17 3:2, U16-Opava 0:3, Hodonín-U15 2:0, Hodonín-U14 1:1, Vsetín-U13 0:12, Vsetín-U12 7:2, st.žáci B-Horní Suchá 0:2, ml.žáci B-Horní Suchá 5:1.

• Lingr odehrál hodinu
12.10. - Jednašedesát minut odehrál v základní sestavě české reprezentace do 20 let záložník Ondřej Lingr. Češi prohráli v Polsku s domácím týmem 0:3.

• Vydařená Minirepublika U12
11.10. - Žáci U12 ve středu absolvovali tradiční měření sil pod názvem Minirepublika. Ve čtyřech duelech si připsali tři výhry (4:1 Svratka Brno, 4:2 Třebíč a 3:2 Táborsko) a jednu porážku (1:2 Baník Ostrava). Celé klání se na Kovoně vydařilo na jedničku!

• U10: Postup těsně unikl
10.10. - Velká škoda! Týmu U10 pod vedením René Vichera chybělo k postupu z kvalifikace ve Frýdku-Místku na Finálový turnaj Ondrášovka Cupu jen velmi málo. Výsledky: MFK-Valašské Meziříčí 8:1, MFK-Opava 5:3, MFK-Bruntál 2:4, MFK-Vítkovice 1:1, MFK-Třinec 4:3, MFK-Frýdek-Místek 6:2, MFK-Hlučín 1:2.

• Turnaj Minirepublika ve středu
9.10. - Sportovní centrum Kovona bude ve středu 10. října od 11:30 hodin hostit turnaj Minirepublika kategorie U12. Kromě domácího týmu se na umělé trávě představí Třebíč, Svratka Brno, Táborsko a Baník Ostrava. Na poslední chvíli zrušily svou účast týmy: Písek a slovenské Malacky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna