Mlade talenty

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená

21.04.2014 | redakce
 

Matěj Fiala: Naše výhra je zcela zasloužená Obdivuhodnou střeleckou formou oplývá záložník Matěj Fiala. Prosadil už ve čtvrtém duelu v řadě a v tabulce střelců celé Fotbalové národní ligy je s devíti zásahy rázem druhý za suverénním hradeckým Vaněčkem.

 

Matěji, věděl jste, že Pardubice na jaře dostaly do doby, než se trefil v předposlední minutě ještě Jan Svatonský, pouze čtyři góly? Dva ve Zlíně a dva od vás jako zlínského rodáka…

Fakt? Tak to jsem vůbec nevěděl, to je zajímavé (úsměv). Ale hlavní je naše výhra na vlastním stadionu. Odčinili jsme tak remízu s Bohemkou před dvěma týdny a navíc jsme potvrdili výhru z hřiště Vltavínu, takže jsme maximálně spokojení.

Pardubice jste totálně vymazaly. V celém zápase byly takřka neškodné...

Viděli jste sami, že kromě několika střel z velké dálky tam soupeř opravdu nic neměl. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Nám se hlavně v první půli dařila kombinace a bylo dobře, že Pardubice chtěly hrát. Pro nás i diváky je tento styl hry vždycky lepší.

V prvních pětadvaceti minutách jste si střelecké statistiky vylepšil o dva zásahy. Především první gól byl s notnou dávkou štěstí, ale vám do brány momentálně spadne asi úplně všechno, ne?

Tak je to i o štěstí. Hlavně doufám, že jsme to teď nezakřikli. Za každý gól jsem pochopitelně moc rád. Mám jich už devět, ale není to jen o mně. Třeba u druhé branky jsem dostal míč od spoluhráčů. Tak jsem to prostě napálil na bránu a zapadlo to i s přispěním jednoho z pardubických hráčů.

Ke dvěma podzimním gólům jste na jaře přidal dalších devět. Z toho pět v posledních čtyřech duelech. Pomýšlíte na jubilejní desátý?

Kdo by nepomýšlel, že? Pochopitelně bych byl rád, kdyby se mi podařilo skórovat třeba už v dalším zápase.

To se zrovna představíte v rodném Zlíně…

No, bylo by to vynikající zaokrouhlit to zrovna tam před rodinou, kamarády a známými. Už teď mě spousta lidí prosí o lístky (úsměv).

V čem tkví to vaše střelecké kouzlo? Můžete to být i důvěrou trenéra, který vás nasazuje na vaši oblíbenou pozici?

Nejen já jsem na hřišti od toho, abych dával góly. Kdybych je nedával, tak třeba nehraji. Je tady ohromná konkurence a další kluci chtějí taky hrát. Abych se udržel v sestavě, musím předvádět i nadále výkony z posledních zápasů.

• Týmy U18 a U16 začínají
dnes - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna