Mlade talenty

Ve sváteční den derby dvou rivalů, Třinec-Karviná (čt,16)

30.04.2014 | redakce
 

Ve sváteční den derby dvou rivalů, Třinec-Karviná (čt,16) První máj bude mimo jiné ve znamení fotbalu. Právě ve čtvrtek se na stadionu Rudolfa Labaje v Třinci uskuteční derby mezi domácím týmem a Karvinou v rámci 25. kola Fotbalové národní ligy. Zápas začíná v 16 hodin.

 

Duel čtrnáctého týmu s pátým slibuje výbornou kulisu, neboť do Třince je to z Karviné kousek. Dá se očekávat, že kromě jednoho autobusu fanoušků dorazí hodně lidí po vlastní ose auty. „Atmosféra by mohla celkově zápasu pomoci. I pro samotné hráče obou týmů to bude lepší. Fotbalu to jen prospěje,“ prohlásil trenér Josef Mazura.

Karvinští mají ve čtvrtek co napravovat. V sobotu totiž utrpěli třígólovou porážku ve Zlíně, kde za prvním osm minut dvakrát inkasovali. „Musíme hráče připravit na to, aby byli koncentrovaní a nedělali triviální chyby jako v sobotu,“ uvedl Mazura. „Informace o soupeři máme. Teď to jen to převést na hřiště,“ usmál se karvinský kouč, který nebude moci využít služeb Mihaila Jovanoviče. Srbský stoper byl totiž v sobotním utkání vyloučen a bude minimálně jedno utkání nuceně odpočívat. Jeho místo s největší pravděpodobností zaujme buď Václav Koutný nebo Václav Cverna.

Specifický zápas to bude především pro gólmany na obou stranách. Třinecký Lukáš Paleček působil až do zimy v Karviné, ale potom byl do Třince vyměněn za Martina Lipčáka, který kryje záda Branislavu Pindrochovi. „Malinko specifické to pro nás bude, ale během utkání se asi nepotkáme. Ale před i po něm se pozdravíme a podáme si ruce,“ řekla k tomu brankářská jednička. Mazura se domnívá, že Paleček, který v Karviné působil od léta 2011, bude mít o motivaci postaráno a bude se chtít předvést. „Lukáš bude určitě připravený a nahecovaný. Ale oboustranně bude brankářský souboj zajímavý,“ má jasno kouč.

Třineckým svěřencům Karla Kuly patří aktuálně čtrnáctá pozice se sedmadvaceti body. Na prvního sestupujícího, Loko Vltavín, mají Třinečtí šest kol před koncem devítibodový náskok, navíc už čtyři kola neprohráli. „Je škoda, že na Karvinou narazíme zrovna v této době, když ještě nejsme zachráněni,“ uvedl pro klubový web Lukáš Paleček. Právě na hřišti pražského celku z Holešovic se Třinec představil v minulém kole. Góly začaly padat až v samotném závěru. Severomoravany poslal do vedení v 87. minutě Petr Joukl, ale domácím se podařilo v první nastavené minutě vyrovnat na konečných 1:1.

Podzimní duel skončil výhrou Karviné těsně 2:1, kterou zařídil šest minut před koncem Michal Gonda. Utkání 25.kola FNL FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná začíná na stadionu Rudolfa Labaje 1. května v 16 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího Miroslava Zelinky. Jeho asistenty v tomto zápase budou pánové Gallo a Plesar.

Třinečtí pořadatelé žádají všechny fanoušky mířící z Karviné na čtvrteční zápas osobními automobily, aby využili parkování u WERK arény, která sousedí s fotbalovým stadionem! Vstup do sektoru hostů bude veden také od WERK Arény.

• Týmy U18 a U16 začínají
dnes - Ve středu 15. srpna čekají na dorostence U18 a U16 první mistrovské zápasy - v Ostravě se utkají s Baníkem. Podzimní los osmnáctky ZDE, šestnáctky ZDE.

• Sestřih zápasu z Jablonce
před 2 dny - Také z utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je k dispozici sestřih nejzajímavějších okamžiků - více ZDE.

• Výsledky mládeže-příprava
před 2 dny - Rajec muži (Slovensko) - MFK U19 3:2, Havířov U19-MFK U17 1:6, Legia Varšava U16-MFK U16 7:1, MFK U15-Martin U15 8:0.

• Ligoví dorostenci nehrají!!
9.8. - Z důvodu výskytu gastrointestinálních onemocnění (potvrzeno KHS Jihočeského kraje) se odkládají zápasy 1. kola Celostátní dorostenecké ligy mezi Karvinou a Českými Budějovicemi v kategoriích U19 i U17. O náhradním termínu bude teprve rozhodnuto.

• MLÁDEŽ: Výsledky přípr. zápasů
9.8. - U19-Ružomberok 1:0, U18-Cieszyn (muži) 3:2, U17-Ružomberok 1:2, U16-Chybie 1:1, U15-Třinec 3:0, Třinec-U13 3:4, Třinec-U12 6:4.

• V Brně s Opavou 25. srpna
7.8. - LFA oznámila přesné termíny 6. kola FORTUNA:LIGY. S nováčkem SFC Opava se utkáme v Brně v sobotu 25. srpna s výkopem v 17 hodin!

• Sestřih utkání s Ml. Boleslaví
6.8. - První domácí zápas a bohužel porážka. Karvinští v přestřelce podlehli Mladé Boleslavi 3:4. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Juniorka hostí Baník
5.8. - V pondělí od 11 hodin rozehraje juniorka své třetí mistrovské utkání! Na Kovoně hostí v derby ostravský Baník! Svěřenci trenérů Gazdy a Bielana budou chtít získat tři body, prozatím získali jen jeden za remízu s Třincem.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna