Mlade talenty

Ve sváteční den derby dvou rivalů, Třinec-Karviná (čt,16)

30.04.2014 | redakce
 

Ve sváteční den derby dvou rivalů, Třinec-Karviná (čt,16) První máj bude mimo jiné ve znamení fotbalu. Právě ve čtvrtek se na stadionu Rudolfa Labaje v Třinci uskuteční derby mezi domácím týmem a Karvinou v rámci 25. kola Fotbalové národní ligy. Zápas začíná v 16 hodin.

 

Duel čtrnáctého týmu s pátým slibuje výbornou kulisu, neboť do Třince je to z Karviné kousek. Dá se očekávat, že kromě jednoho autobusu fanoušků dorazí hodně lidí po vlastní ose auty. „Atmosféra by mohla celkově zápasu pomoci. I pro samotné hráče obou týmů to bude lepší. Fotbalu to jen prospěje,“ prohlásil trenér Josef Mazura.

Karvinští mají ve čtvrtek co napravovat. V sobotu totiž utrpěli třígólovou porážku ve Zlíně, kde za prvním osm minut dvakrát inkasovali. „Musíme hráče připravit na to, aby byli koncentrovaní a nedělali triviální chyby jako v sobotu,“ uvedl Mazura. „Informace o soupeři máme. Teď to jen to převést na hřiště,“ usmál se karvinský kouč, který nebude moci využít služeb Mihaila Jovanoviče. Srbský stoper byl totiž v sobotním utkání vyloučen a bude minimálně jedno utkání nuceně odpočívat. Jeho místo s největší pravděpodobností zaujme buď Václav Koutný nebo Václav Cverna.

Specifický zápas to bude především pro gólmany na obou stranách. Třinecký Lukáš Paleček působil až do zimy v Karviné, ale potom byl do Třince vyměněn za Martina Lipčáka, který kryje záda Branislavu Pindrochovi. „Malinko specifické to pro nás bude, ale během utkání se asi nepotkáme. Ale před i po něm se pozdravíme a podáme si ruce,“ řekla k tomu brankářská jednička. Mazura se domnívá, že Paleček, který v Karviné působil od léta 2011, bude mít o motivaci postaráno a bude se chtít předvést. „Lukáš bude určitě připravený a nahecovaný. Ale oboustranně bude brankářský souboj zajímavý,“ má jasno kouč.

Třineckým svěřencům Karla Kuly patří aktuálně čtrnáctá pozice se sedmadvaceti body. Na prvního sestupujícího, Loko Vltavín, mají Třinečtí šest kol před koncem devítibodový náskok, navíc už čtyři kola neprohráli. „Je škoda, že na Karvinou narazíme zrovna v této době, když ještě nejsme zachráněni,“ uvedl pro klubový web Lukáš Paleček. Právě na hřišti pražského celku z Holešovic se Třinec představil v minulém kole. Góly začaly padat až v samotném závěru. Severomoravany poslal do vedení v 87. minutě Petr Joukl, ale domácím se podařilo v první nastavené minutě vyrovnat na konečných 1:1.

Podzimní duel skončil výhrou Karviné těsně 2:1, kterou zařídil šest minut před koncem Michal Gonda. Utkání 25.kola FNL FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná začíná na stadionu Rudolfa Labaje 1. května v 16 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího Miroslava Zelinky. Jeho asistenty v tomto zápase budou pánové Gallo a Plesar.

Třinečtí pořadatelé žádají všechny fanoušky mířící z Karviné na čtvrteční zápas osobními automobily, aby využili parkování u WERK arény, která sousedí s fotbalovým stadionem! Vstup do sektoru hostů bude veden také od WERK Arény.

• Sestřih zápasu v Plzni
včera - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna