Generální partner
Světlý režim
13. květen 2014

Elitní fáze kvalifikace U19 i s Lukášem Kuruštou

Národní celek do 19 let čeká v Bulharsku kvalifikace o účast na ME. Pozvánku obdržel i Lukáš Kurušta, kterého trenér Hoftych po výborných výkonech na turnaji v Portugalsku neopomenul.

Na Pyrenejském poloostrově nejprve Kurušta pomohl gólem k remíze se silnými Rusy a v závěrečném utkání vstřelil vítězný gól z penalty Gruzii. V té chvíli šel český celek do vedení 2:0. Soupeř pak v závěru pouze snížil. Tři zápasy a dva góly je velmi slušný počin.

Navíc se karvinský útočník v prvomájovém derby na půdě Třince dočkal také premiérového gólu v dresu A-týmu. I to mohlo hrát při Hoftychově rozhodování roli. „Trenér mi už po posledním srazu říkal, že musím pravidelně hrát. Mám velkou radost, že jedu,“ usmál se „Kuru“.

Kvalifikační turnaj se uskuteční v Bulharsku za účasti našeho národního celku, domácího Bulharska, Švédska a Itálie. Na EURO postoupí přímo jen vítěz této kvalifikační skupiny. Hned na úvod změří svěřenci Pavla Hoftycha síly asi s papírově nejsilnější Itálií (24. května).

Národní tým se poprvé sejde v pondělí 19. května v Praze, odkud se přesune do bulharské Sofie. Všechny zápasy pak sehraje o 300 kilometrů dál na východ ve městě Sliven. „Strašně moc se těším. Bude možnost se předvést, ale hlavním cílem bude postup na EURO. Nebude to snadné, ale porveme se,“ dodal Lukáš Kurušta.

Program ČR U19

Sobota 24.5. ČR - Itálie (16:30)

Pondělí 26.5. ČR - Bulharsko (18:00)

Čtvrtek 29.5. ČR - Švédsko (18:00)

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.