17. květen 2014

U19: Bohemka byla přesnější a brala tři body

V zápase na umělé trávě prohráli karvinští mladíci s týmem Bohemians Praha 1905 0:3. Soupeř byl přesnější v kombinaci a výhru si zasloužil, a tím pádem tak svěřencům Petra Gibaly oplatil podzimní prohru z Prahy.

MFK OKD Karviná U19 – Bohemians Praha 1905 U19 0:3 (0:1)

Branky: 45. Hořák, 55. Trčka, 71. Bláha

Sestava Karviné: Pastornický - Kurz (64. Řapek), Večerka, Moskál (59. Blanik), Kalous - Jadamík (61. Duda), Leibl, Smrž, Putyera (61. Putyera) - Puškáč, Plewa.

Trenér Petr Gibala: „Utkání probíhalo vyrovnaně, ale gól do šatny po rohovém kopu soupeři pomohl. Bohemka měla v první půli jednu tutovku, kterou neproměnila. My jsme mohli jít do vedení díky Plewovi, ale dvakrát neuspěl. Druhých pětačtyřicet minut jsme začali dobře a ihned po změně stran mohl vyrovnat Jadamík, ale míč po pár odrazech skončil jen na břevně. Pokud bychom vyrovnali, zbytek zápasu by vypadal určitě jinak. Bohužel za pár minut jsme po hloupém nedorozumění obránců inkasovali druhou branku a navíc se nám zranil Moskál. Museli jsme prostřídat a zkusit hru vabank na tři obránce. My jsme se tlačili dopředu a hosté kontrovali brejky do otevřené obrany. Přesnější hosté své šance využili a vrátili nám podzimní porážku.“

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.