Generální partner
Světlý režim
26. květen 2014

Kapitán Richard Vaněk: Ztratili jsme dva body

S kapitánskou páskou na ruce přivedl svůj tým na hrací plochu proti Táborsku defenzivní záložník Richard Vaněk. Celý tým podal velmi dobrý bojovný výkon podpořený solidní kombinací. Scházelo tomu jediné, ale to nejpodstatnější - góly. Šancí bylo dost, ale jejich neproměnění stálo domácí vítězství.

Kdy jste se dozvěděl, že budete pro tento zápas kapitánem?

Až na předzápasové přípravě. Miki i Gondič nemohli nastoupit, ale byli tam jiní a zkušenější aspiranti. Například Kuba Hottek nebo Pavel Eismann. Potěšilo mě to, ale není to úplně nejdůležitější.

Především v první půli jste soupeře naprosto vymazali. Byl jste z toho překvapený, že dosavadní lídr soutěže tady vlastně v celém utkání nic nepředvedl?

Takový vývoj jsme úplně nečekali. Hosté mi přišli celkem zakřiknutí, ale na druhou stranu jsme hráli dobře. Dařila se nám kombinace, aktivně jsme proti nim vystupovali. Možná jsme je překvapili.

Ale bohužel jste neproměnili ani jednu ze čtyř tutovek.

To mrzí a je to strašná škoda. Před zápasem bychom bod brali. Přijel tady první mančaft, který je v laufu, ale teď jsme zklamaní. Ztratili jsme dva body. Ale je potěšitelné, že jsme hráli jako tým a soupeře do ničeho nepustili.

V bráně proti vám stál asi nejlepší gólman soutěže. Měli jste to v hlavě?

Tak především gólman Toma hodně situací ustál, i když jsme šli na něho v samostatném úniku a to dělá hodně. Určitě měl i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

V jedné velké šanci jste se zjevil po hodině hry také vy. Můžete popsat tu situaci?

Byl jsem trochu z úhlu a chtěl to dát na zadní tyč. Malinko jsem to měl na dlouhou nohu, ale nevymlouvám se. Byla to vyložená šance.

Po delší době se vedle vás postavil parťák ze středu zálohy Jakub Hottek. Jak jste viděl obnovenou spolupráci po jeho doléčeném zranění?

Měl jsem z toho malinko strach, ale myslím si, že nám to celkem fungovalo a zvládli jsme to.

Defenzivní hráči totálně vymazali kanonýra Strnada. S tím musí panovat spokojenost, ne?

Oba stopeři to zvládli fantasticky. Nepustili jej vůbec k ničemu a asi mu hru dost otrávili.

Bohužel se vám rozpadla pro další zápas obrana. Prince Ofori je zraněný, David Mikula ještě nebude moci kvůli karetnímu trestu nastoupit a navíc se vykartoval i Václav Koutný.

Fakt? No před utkáním v Sokolově to nejsou vůbec dobré zprávy. Dá se říct, že v každém utkání hrajeme s jinou obrannou čtveřicí. V tomto utkání musel dokonce Mihailo Jovanovič zaskočit na levém beku a zvládl to výborně - klobouk dolů. S absencemi se musíme nějak poprat. Zbývají dvě kola do konce.

Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii