Mlade talenty

Kapitán Richard Vaněk: Ztratili jsme dva body

26.05.2014 | redakce
 

Kapitán Richard Vaněk: Ztratili jsme dva body S kapitánskou páskou na ruce přivedl svůj tým na hrací plochu proti Táborsku defenzivní záložník Richard Vaněk. Celý tým podal velmi dobrý bojovný výkon podpořený solidní kombinací. Scházelo tomu jediné, ale to nejpodstatnější - góly. Šancí bylo dost, ale jejich neproměnění stálo domácí vítězství.

 

Kdy jste se dozvěděl, že budete pro tento zápas kapitánem?

Až na předzápasové přípravě. Miki i Gondič nemohli nastoupit, ale byli tam jiní a zkušenější aspiranti. Například Kuba Hottek nebo Pavel Eismann. Potěšilo mě to, ale není to úplně nejdůležitější.

Především v první půli jste soupeře naprosto vymazali. Byl jste z toho překvapený, že dosavadní lídr soutěže tady vlastně v celém utkání nic nepředvedl?

Takový vývoj jsme úplně nečekali. Hosté mi přišli celkem zakřiknutí, ale na druhou stranu jsme hráli dobře. Dařila se nám kombinace, aktivně jsme proti nim vystupovali. Možná jsme je překvapili.

Ale bohužel jste neproměnili ani jednu ze čtyř tutovek.

To mrzí a je to strašná škoda. Před zápasem bychom bod brali. Přijel tady první mančaft, který je v laufu, ale teď jsme zklamaní. Ztratili jsme dva body. Ale je potěšitelné, že jsme hráli jako tým a soupeře do ničeho nepustili.

V bráně proti vám stál asi nejlepší gólman soutěže. Měli jste to v hlavě?

Tak především gólman Toma hodně situací ustál, i když jsme šli na něho v samostatném úniku a to dělá hodně. Určitě měl i trochu štěstí, ale to k tomu patří.

V jedné velké šanci jste se zjevil po hodině hry také vy. Můžete popsat tu situaci?

Byl jsem trochu z úhlu a chtěl to dát na zadní tyč. Malinko jsem to měl na dlouhou nohu, ale nevymlouvám se. Byla to vyložená šance.

Po delší době se vedle vás postavil parťák ze středu zálohy Jakub Hottek. Jak jste viděl obnovenou spolupráci po jeho doléčeném zranění?

Měl jsem z toho malinko strach, ale myslím si, že nám to celkem fungovalo a zvládli jsme to.

Defenzivní hráči totálně vymazali kanonýra Strnada. S tím musí panovat spokojenost, ne?

Oba stopeři to zvládli fantasticky. Nepustili jej vůbec k ničemu a asi mu hru dost otrávili.

Bohužel se vám rozpadla pro další zápas obrana. Prince Ofori je zraněný, David Mikula ještě nebude moci kvůli karetnímu trestu nastoupit a navíc se vykartoval i Václav Koutný.

Fakt? No před utkáním v Sokolově to nejsou vůbec dobré zprávy. Dá se říct, že v každém utkání hrajeme s jinou obrannou čtveřicí. V tomto utkání musel dokonce Mihailo Jovanovič zaskočit na levém beku a zvládl to výborně - klobouk dolů. S absencemi se musíme nějak poprat. Zbývají dvě kola do konce.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada 5-sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem