Mlade talenty

Puchel po premiérovém gólu: Je to úžasný pocit

02.06.2014 | redakce
 

Puchel po premiérovém gólu: Je to úžasný pocit Třetí start v druholigovém áčku proměnil Erik Puchel v premiérový gól. Povedlo se mu to v Sokolově, kde v poslední minutě pečetil výhru na konečných 3:1. Velký talent, navíc levák, je velkým příslibem na budoucna. Své kvality už nyní dokazuje v ligovém dorostu U19.

 

Jak si ceníte premiérové ligové branky v A-týmu?

Strašně moc. Je to super a úžasný pocit. Hlavně jsem rád, že jsem se do áčka dokázal vůbec prosadit. Není to jednoduché. Byl to vlastně můj třetí start. Poprvé jsem nastoupil na konci minulé sezóny v Pardubicích, potom nedávno v Třinci a teď v Sokolově.

Naše jednotlivé týmy tíží marodka a karetní tresty. Počítal jste tak trochu s tím, že byste mohl do Sokolova s týmem odcestovat?

No něco jsem začal tušit ve čtvrtek (úsměv).

Věřil jste si třeba i na základní sestavu? Přeci jen jste levák a bylo takřka jisté, že Pavel Eismann se stáhne na levého beka, čímž se uvolní místo na levém křídle.

Do základu vůbec ne. Ale s pár minutami jsem počítal. No a nakonec dopadlo takhle, že z toho byl můj první gól.

Jak byste celou akci, která gólu předcházela, popsal?

Byla to brejková akce. Nejprve Matěj Fiala dal míč na střed hřiště, dostal jsem ho na levou stranu a postupoval na brankáře. Vystřelil jsem na přední tyč a spadlo do sítě.

Když se ohlédneme za celým jarem, tak zrovna vy toho máte celkem dost. Pendlujete mezi třemi týmy, takže na nějakou nevytíženost asi nadávat nemůžete, že?

No to teda ne. Ale zvládám to celkem v pohodě a to je hlavní. Jsem rád, že hraji takřka každý týden dva zápasy, protože žádný trénink vám zápas nenahradí.Když půjdeme k dorosteneckému fotbalu, tak na jaře svými góly devatenáctku táhnete. Máte jich na svém kontě již deset a asi jste tedy převzal po Lukáši Kuruštovi tu jeho podzimní střeleckou potenci, ne?

Osobně se mi na jaře daří střelecky, ale i herně. Hlavně mi vyhovuje, když mám na hřišti volnost a jde to asi i vidět.

A vaše celkové hodnocení premiérové sezóny staršího dorostu v celostátní soutěži?

Začátek byl vynikající, dařilo se nám. Pak přišel zlom v domácím zápase s Opavou a od té doby už to bylo všelijaké. Vůbec nevím proč, ale už to nebylo ono. A jaro? To bylo celkově takové divné. Některé zápasy nestály za nic a některé naopak byly velmi pohledné a gólové.

Čím si vysvětlit, že jste dosahovali lepších výsledků na hřištích soupeřů?

Tak to by mě taky zajímalo. Herní projev jsme opravdu měli lepší venku a body jsme také sbírali spíš u soupeřů. Opravdu nevím.

Blíží se konec sezóny. Co vás ještě čeká, a s jakými ambicemi půjdete do té příští?

Předpokládám, že ve středu půjdu do zápasu s dorostem nebo s áčkem a následně ještě budou béčko čekat dva mistrovské zápasy. Přípravu asi zahájím s áčkem, ale měl bych zůstat kmenovým hráčem devatenáctky. Čeká nás druhá sezóna v nejvyšší soutěži. Pokusíme se být lepší než letos.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem