Generální partner
Světlý režim
2. červen 2014

Puchel po premiérovém gólu: Je to úžasný pocit

Třetí start v druholigovém áčku proměnil Erik Puchel v premiérový gól. Povedlo se mu to v Sokolově, kde v poslední minutě pečetil výhru na konečných 3:1. Velký talent, navíc levák, je velkým příslibem na budoucna. Své kvality už nyní dokazuje v ligovém dorostu U19.

Jak si ceníte premiérové ligové branky v A-týmu?

Strašně moc. Je to super a úžasný pocit. Hlavně jsem rád, že jsem se do áčka dokázal vůbec prosadit. Není to jednoduché. Byl to vlastně můj třetí start. Poprvé jsem nastoupil na konci minulé sezóny v Pardubicích, potom nedávno v Třinci a teď v Sokolově.

Naše jednotlivé týmy tíží marodka a karetní tresty. Počítal jste tak trochu s tím, že byste mohl do Sokolova s týmem odcestovat?

No něco jsem začal tušit ve čtvrtek (úsměv).

Věřil jste si třeba i na základní sestavu? Přeci jen jste levák a bylo takřka jisté, že Pavel Eismann se stáhne na levého beka, čímž se uvolní místo na levém křídle.

Do základu vůbec ne. Ale s pár minutami jsem počítal. No a nakonec dopadlo takhle, že z toho byl můj první gól.

Jak byste celou akci, která gólu předcházela, popsal?

Byla to brejková akce. Nejprve Matěj Fiala dal míč na střed hřiště, dostal jsem ho na levou stranu a postupoval na brankáře. Vystřelil jsem na přední tyč a spadlo do sítě.

Když se ohlédneme za celým jarem, tak zrovna vy toho máte celkem dost. Pendlujete mezi třemi týmy, takže na nějakou nevytíženost asi nadávat nemůžete, že?

No to teda ne. Ale zvládám to celkem v pohodě a to je hlavní. Jsem rád, že hraji takřka každý týden dva zápasy, protože žádný trénink vám zápas nenahradí.Když půjdeme k dorosteneckému fotbalu, tak na jaře svými góly devatenáctku táhnete. Máte jich na svém kontě již deset a asi jste tedy převzal po Lukáši Kuruštovi tu jeho podzimní střeleckou potenci, ne?

Osobně se mi na jaře daří střelecky, ale i herně. Hlavně mi vyhovuje, když mám na hřišti volnost a jde to asi i vidět.

A vaše celkové hodnocení premiérové sezóny staršího dorostu v celostátní soutěži?

Začátek byl vynikající, dařilo se nám. Pak přišel zlom v domácím zápase s Opavou a od té doby už to bylo všelijaké. Vůbec nevím proč, ale už to nebylo ono. A jaro? To bylo celkově takové divné. Některé zápasy nestály za nic a některé naopak byly velmi pohledné a gólové.

Čím si vysvětlit, že jste dosahovali lepších výsledků na hřištích soupeřů?

Tak to by mě taky zajímalo. Herní projev jsme opravdu měli lepší venku a body jsme také sbírali spíš u soupeřů. Opravdu nevím.

Blíží se konec sezóny. Co vás ještě čeká, a s jakými ambicemi půjdete do té příští?

Předpokládám, že ve středu půjdu do zápasu s dorostem nebo s áčkem a následně ještě budou béčko čekat dva mistrovské zápasy. Přípravu asi zahájím s áčkem, ale měl bych zůstat kmenovým hráčem devatenáctky. Čeká nás druhá sezóna v nejvyšší soutěži. Pokusíme se být lepší než letos.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.