Generální partner
Světlý režim
14. březen 2009

Jedeme do Mostu vyhrát, říká Leoš Kalvoda.

V prvním jarním kole zajížděli mostečtí na půdu Vítkovic, kde prohráli 2:1. Naproti tomu Karviná své domácí utkání odložila. Nyní se oba dva soupeři spolu střetnou v neděli 15. března od 17 hodin. Kdo z nich bude nakonec úspěšnější?

„Mým cílem jsou tři body. I kluci to tak cítí. Jedeme tam vyhrát,“ říká kouč Karviné Leoš Kalvoda. Přesto nás tam nečeká lehké utkání. Domácí budou chtít odčinit porážku z Vítkovic a navíc se dá očekávat těžký terén. „Most má dvacet bodů a po porážce s námi by se rázem ocitl mezi týmy ohroženými sestupem. Samozřejmě, že bychom rádi mostecké namočili do sestupových vod. Neohlížíme se na ostatní celky. Naší prioritou je uhrát v každém zápase maximum bodů a co nejrychleji se dostat do středu tabulky. Ale zápas s Mostem bude těžký. Protivník má kvalitní mužstvo a důležitou roli bude hrát i terén. Bude to spíše o bojovnosti. Věřím, že kluci zopakují výkon z podzimní části – jak herně, tak i výsledkově – a z Mostu se nebudeme vracet s prázdnou,“ dodává Leoš Kalvoda.

Náš tým cestuje za svým soupeřem již dnes ráno. „Budeme ubytování kousek od Mostu. Vedle hotelu jsou dvě travnatá hřiště a máme příslib, že si můžeme na nich dvakrát zatrénovat. Bude to aspoň změna, protože na trávu jsme se dostali pouze dvakrát v Nymburku. Ale nestěžujeme si, protože se stejným problémem se potýkají všechna mužstva,“ doplnil Kalvoda.

A v jaké sestavě nastoupíme? „O jednotlivých postech mám jasno. Sestavu nosím v hlavě a sdělím ji až před zápasem,“ uzavírá Leoš Kalvoda.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii