Generální partner
Světlý režim
14. březen 2009

Jedeme do Mostu vyhrát, říká Leoš Kalvoda.

V prvním jarním kole zajížděli mostečtí na půdu Vítkovic, kde prohráli 2:1. Naproti tomu Karviná své domácí utkání odložila. Nyní se oba dva soupeři spolu střetnou v neděli 15. března od 17 hodin. Kdo z nich bude nakonec úspěšnější?

„Mým cílem jsou tři body. I kluci to tak cítí. Jedeme tam vyhrát,“ říká kouč Karviné Leoš Kalvoda. Přesto nás tam nečeká lehké utkání. Domácí budou chtít odčinit porážku z Vítkovic a navíc se dá očekávat těžký terén. „Most má dvacet bodů a po porážce s námi by se rázem ocitl mezi týmy ohroženými sestupem. Samozřejmě, že bychom rádi mostecké namočili do sestupových vod. Neohlížíme se na ostatní celky. Naší prioritou je uhrát v každém zápase maximum bodů a co nejrychleji se dostat do středu tabulky. Ale zápas s Mostem bude těžký. Protivník má kvalitní mužstvo a důležitou roli bude hrát i terén. Bude to spíše o bojovnosti. Věřím, že kluci zopakují výkon z podzimní části – jak herně, tak i výsledkově – a z Mostu se nebudeme vracet s prázdnou,“ dodává Leoš Kalvoda.

Náš tým cestuje za svým soupeřem již dnes ráno. „Budeme ubytování kousek od Mostu. Vedle hotelu jsou dvě travnatá hřiště a máme příslib, že si můžeme na nich dvakrát zatrénovat. Bude to aspoň změna, protože na trávu jsme se dostali pouze dvakrát v Nymburku. Ale nestěžujeme si, protože se stejným problémem se potýkají všechna mužstva,“ doplnil Kalvoda.

A v jaké sestavě nastoupíme? „O jednotlivých postech mám jasno. Sestavu nosím v hlavě a sdělím ji až před zápasem,“ uzavírá Leoš Kalvoda.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.