Mlade talenty

EURO byl náš sen, hlesl zklamaný Kurušta

05.06.2014 | redakce
 

EURO byl náš sen, hlesl zklamaný Kurušta Minulý týden v pátek se Lukáš Kurušta vrátil z Bulharska, kde společně s národním týmem U19 bojoval o postup na červencové EURO, které se uskuteční v Maďarsku. Bohužel se postoupit nepodařilo.

 

Po prvním vítězném zápase proti papírovým favoritům z Itálie všichni živili svůj sen, čímž by postup na EURO zcela jistě byl. Ale právě jen proti celku z Apeninského poloostrova svěřenci Pavla Hoftycha vyhráli.

Na Bulhary ani Švédy nestačili a v Elite Round na bulharské půdě obsadili třetí místo. „Nedá se nic dělat, je to velká škoda. Postup na EURO byl náš sen. Ale sportovně musím uznat, že týmy Bulharska i Švédska byly prostě lepší. Hlavně teda Švédové, kteří ale nakonec paradoxně nepostoupili,“ nechal se slyšet po příjezdu zpět do Karviné Lukáš Kurušta.

Největší rozdíl byl podle něj v tom, že mladíci Bulharska i Švédska už pravidelně nastupují v seniorském fotbale a hrají v něm nejvyšší soutěže. „Byla na nich vidět ta vyzrálost. Bylo to úplně o něčem jiném,“ řekl Kurušta. Jeho slova potvrdil reprezentační kouč Pavel Hoftych pro svazový web. „Ti kluci dokáží už v tomto věku prodat nasbírané zkušenosti. Například s Bulharskem jsme ztráceli v silových soubojích a důrazu. To vás právě naučí chlapský fotbal. Z našeho týmu do něj nahlédli hráči jen výjimečně,“ vysvětlil Hoftych.Pomyslný chléb se lámal ve druhém zápase proti domácímu týmu. Češi prohrávali 0:2, když dvacet minut před koncem dostali výhodu penalty. V té době již na hřišti Kurušta nebyl, a tak šel na penaltu sparťanský Schick a nedal ji. „Je to škoda, mohli jsme utkání zdramatizovat. Chvíli před tím jsem střídal. Kdybych na hřišti byl, tak na penaltu půjdu,“ ubezpečil karvinský útočník, který proměnil penaltu na turnaji v Portugalsku proti Gruzii.

Lukáš Kurušta tak uzavřel svou epizodu v reprezentační devatenáctce, a může se tak koncentrovat na povinnosti v klubu. „Byli jsme skvělá parta. Sice se tým dost obměňoval, ale všichni jsme si rozuměli, byla sranda a táhli jsme za jeden provaz. Ale musím se už dívat dopředu. Čeká mě tady v Karviné závěr sezóny, pak krátké volno a od 23. června už zase příprava na nový soutěžní ročník už jen v dospělém fotbale,“ připomněl na závěr Lukáš Kurušta skutečnost, že právě jeho ročník 1995 v dorosteneckém fotbale končí.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem