Generální partner
Světlý režim
5. červen 2014

EURO byl náš sen, hlesl zklamaný Kurušta

Minulý týden v pátek se Lukáš Kurušta vrátil z Bulharska, kde společně s národním týmem U19 bojoval o postup na červencové EURO, které se uskuteční v Maďarsku. Bohužel se postoupit nepodařilo.

Po prvním vítězném zápase proti papírovým favoritům z Itálie všichni živili svůj sen, čímž by postup na EURO zcela jistě byl. Ale právě jen proti celku z Apeninského poloostrova svěřenci Pavla Hoftycha vyhráli.

Na Bulhary ani Švédy nestačili a v Elite Round na bulharské půdě obsadili třetí místo. „Nedá se nic dělat, je to velká škoda. Postup na EURO byl náš sen. Ale sportovně musím uznat, že týmy Bulharska i Švédska byly prostě lepší. Hlavně teda Švédové, kteří ale nakonec paradoxně nepostoupili,“ nechal se slyšet po příjezdu zpět do Karviné Lukáš Kurušta.

Největší rozdíl byl podle něj v tom, že mladíci Bulharska i Švédska už pravidelně nastupují v seniorském fotbale a hrají v něm nejvyšší soutěže. „Byla na nich vidět ta vyzrálost. Bylo to úplně o něčem jiném,“ řekl Kurušta. Jeho slova potvrdil reprezentační kouč Pavel Hoftych pro svazový web. „Ti kluci dokáží už v tomto věku prodat nasbírané zkušenosti. Například s Bulharskem jsme ztráceli v silových soubojích a důrazu. To vás právě naučí chlapský fotbal. Z našeho týmu do něj nahlédli hráči jen výjimečně,“ vysvětlil Hoftych.Pomyslný chléb se lámal ve druhém zápase proti domácímu týmu. Češi prohrávali 0:2, když dvacet minut před koncem dostali výhodu penalty. V té době již na hřišti Kurušta nebyl, a tak šel na penaltu sparťanský Schick a nedal ji. „Je to škoda, mohli jsme utkání zdramatizovat. Chvíli před tím jsem střídal. Kdybych na hřišti byl, tak na penaltu půjdu,“ ubezpečil karvinský útočník, který proměnil penaltu na turnaji v Portugalsku proti Gruzii.

Lukáš Kurušta tak uzavřel svou epizodu v reprezentační devatenáctce, a může se tak koncentrovat na povinnosti v klubu. „Byli jsme skvělá parta. Sice se tým dost obměňoval, ale všichni jsme si rozuměli, byla sranda a táhli jsme za jeden provaz. Ale musím se už dívat dopředu. Čeká mě tady v Karviné závěr sezóny, pak krátké volno a od 23. června už zase příprava na nový soutěžní ročník už jen v dospělém fotbale,“ připomněl na závěr Lukáš Kurušta skutečnost, že právě jeho ročník 1995 v dorosteneckém fotbale končí.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha