Mlade talenty

David Mikula: Osmé místo je neúspěch

06.06.2014 | redakce
 

David Mikula: Osmé místo je neúspěch Ve středu se Karvinští rozloučili se sezónou domácí prohrou s Varnsdorfem. Nakonec tak obsadili osmou příčku, což rozhodně není umístění, o kterém se bude mluvit jako o úspěšném. Kapitána Davida Mikulu jsme tak vyzpovídali.

 

Davide, kdybyste v posledním kole porazili doma Varnsdorf, tak skončíte šestí. To by bylo solidní umístění, ne?

Bylo by to uspokojivé. Úspěchem by bylo čtvrté nebo páté místo. Při troše štěstí se to mohlo podařit.

Takže osmé místo je neúspěch?

Určitě ano. Úplně v pohodě jsme mohli skončit o tři nebo čtyři příčky výš. Poztráceli jsme úplně zbytečně body. Třeba sestupující Bohemce jsme darovali hned čtyři, domácí porážka s Budějovicemi také mrzí. Na druhou stranu moc lidí nečekalo, že se nám podaří vyhrát v úvodním kole ve Varnsdorfu nebo teď ke konci v Sokolově.

Jaký byl vůbec poslední duel sezóny? Přeci jen v prvních dvaceti minutách lovil brankář Pindroch míč dvakrát ze své sítě.

Především to tam mělo spadnout Vencovi Juřenovi. Bohužel jeho střela šla do břevna. Asi klíčový okamžik byla špatně zahraná naše standardka. Ale to se stane. Já však nemám týmu co vyčíst. Na všech bylo vidět, že chtějí vyhrát.

Jak se vám osobně vracelo do zápasu po dvouzápasové stopce za žluté karty?

Úplně v pohodě. V zápasovém rytmu jsem byl, odehrál jsem dva zápasy za béčko. Navíc jsem trénoval, nebyl jsem zraněný, takže to bylo bez sebemenších problémů.

Pro trenéra Mazuru to byl poslední zápas na lavičce. Předpokládám, že jste se s ním chtěli rozloučit vítězstvím, ne?

Ano, jistěže. Mrzí nás to, že se to nepodařilo.

Co jste si řekli v kabině po utkání?

Jen jsme si popřáli štěstí v další kariéře.

Překvapil vás jeho konec?

Těžko říct. Ale my jako hráči musíme toho rozhodnutí vedení klubu respektovat. Na druhou stranu jsme možná sami k jeho odchodu přispěli některými špatnými výkony. Ale to je fotbal a takové změny se prostě dějí a dít i budou.

Tady v Karviné vám končí smlouva. Jak to bude tedy s vámi dál, prodloužíte ji?

Budeme se tím zabývat v nejbližších dnech. Nerad řeším tyto věci během sezóny. Teď bude nějaký prostor k jednání, takže uvidíme.

Od čtvrtku máte dovolenou. Co vás čeká?

Mě především svatba (úsměv). Příští týden se žením, takže mě čekají ještě nějaká zařizování a podobně. Taky budu trávit čas se svou dcerou, na což se také moc těším.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem