Generální partner
Světlý režim
18. červen 2014

Ohlédnutí za sezónou II. - Fiala táhl tým svými góly

Ve druhém ohlédnutí za uplynulou sezónou zamíříme ke střelcům, brankářům a karetním hříšníkům. Asi tím nejzásadnějším faktorem je skutečnost, že střelcům vévodil Matěj Fiala s deseti zásahy. Hned osm tref zaznamenal v jarní části soutěže.

Karvinští fotbalisté zakončili sezónu 2013/2014 Fotbalové národní ligy na osmém místě s dvaačtyřiceti body za dvanáct výher i proher a šest remíz. Zajímavostí je skutečnost, že svěřenci bývalého kouče Mazury ani jednou v sezóně neremizovali na hřišti soupeře. Všech šest remíz uhráli doma, což se do konečné tabulky zcela jistě promítlo. V tabulce domácích zápasů skončili Karvinští čtvrtí se ziskem sedmadvaceti bodů. Venku uhráli bodů patnáct a to stačilo jen na desáté místo.

Celkové skóre za sezónu? 44 vstřelených gólů značí čtvrtý nejlepší útok a 39 obdržených gólů zase průměrné deváté místo v této statistice. Největší zásluhu na počtu nastřílených gólů měl Matěj Fiala, který se trefil hned desetkrát. Za ním byl až pětigólový Vladavič, který však v zimě Karvinou opustil, ale i přesto mu to na pomyslné stříbro stačilo. Třetí místo patří Jakubu Hottkovi se čtyřmi zásahy. Za zmínku také stojí, že hned sedm branek vstřelil Fiala na soupeřových hřištích a doma se trefil pouze třikrát.

Z brankářských statistik vyplývá, že nejvytíženějším gólmanem byl Branislav Pindroch, který zasáhl celkem do 26 zápasů, v nichž inkasoval 32 gólů, ale hned osmkrát udržel čisté konto. Svého kolegu Martina Lipčáka nepustil na jaře do brány ani na jednu minutu. Sezónu však zahajoval jako dvojka za Lukášem Palečkem, který ale v zimě přesídlil do Třince výměnou právě za Lipčáka.

V celé sezóně uviděli karvinští fotbalisté hned 70 žlutých karet. Nejtrestanějším z nich byl kapitán David Mikula, kterému rozhodčí ukázali žlutý kartónek hned osmkrát. O dva kousky méně uviděl Michal Gonda. Červených karet bylo k vidění málo – jen tři. Z toho dvě v jarní části.

A počet diváků na stadionu? Přesná čísla máme pochopitelně z domácích utkání. Patnáct duelů vidělo na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji celkem 20 300 fanoušků, což činí průměr něco málo přes 1350 příznivců na utkání. Děkujeme!!

Střelci celkem

10 – Fiala, 5 – Vladavič, 4 – Hottek, 3 – Eismann, Gonda, Mišinský, Ciku, 2 – Jovanovič, Mikula, Svatonský, Holek, Pavelka, 1 – Ofori, Kurušta, Puchel.

Střelci jaro (včetně listopadové předehrávky)

8 – Fiala, 2 – Eismann, Hottek, Holek, Gonda, 1 – Svatonský, Ofori, Kurušta, Puchel.

Brankáři celkem

Pindroch – 26 zápasů, 2318 minut, 32 obdržených gólů, 8 čistých kont.

Paleček - 3 zápasy, 202 minut, 4 obdržené góly, bez čistého konta.

Lipčák - 2 zápasy, 180 minut, 3 obdržené góly, bez čistého konta.

Žluté karty – celkem 70

8 – Mikula, 6 – Gonda, 5 – Juřena, Hottek, 4 - Ofori, Koutný, 3 – Cverna O., Knötig, Vaněk, Eismann, Jovanovič, Hoffmann, Pavelka, 2 – Cverna V., Halaška, Svatonský, Ciku, Uvíra, Vladavič, 1 – Kurušta, Fiala, Holek, Mišinský, Paleček.

Červené karty – celkem 3

1 – Hottek, Knötig, Jovanovič.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.