Mlade talenty

Ohlédnutí za sezónou II. - Fiala táhl tým svými góly

18.06.2014 | redakce
 

Ohlédnutí za sezónou II. - Fiala táhl tým svými góly Ve druhém ohlédnutí za uplynulou sezónou zamíříme ke střelcům, brankářům a karetním hříšníkům. Asi tím nejzásadnějším faktorem je skutečnost, že střelcům vévodil Matěj Fiala s deseti zásahy. Hned osm tref zaznamenal v jarní části soutěže.

 

Karvinští fotbalisté zakončili sezónu 2013/2014 Fotbalové národní ligy na osmém místě s dvaačtyřiceti body za dvanáct výher i proher a šest remíz. Zajímavostí je skutečnost, že svěřenci bývalého kouče Mazury ani jednou v sezóně neremizovali na hřišti soupeře. Všech šest remíz uhráli doma, což se do konečné tabulky zcela jistě promítlo. V tabulce domácích zápasů skončili Karvinští čtvrtí se ziskem sedmadvaceti bodů. Venku uhráli bodů patnáct a to stačilo jen na desáté místo.

Celkové skóre za sezónu? 44 vstřelených gólů značí čtvrtý nejlepší útok a 39 obdržených gólů zase průměrné deváté místo v této statistice. Největší zásluhu na počtu nastřílených gólů měl Matěj Fiala, který se trefil hned desetkrát. Za ním byl až pětigólový Vladavič, který však v zimě Karvinou opustil, ale i přesto mu to na pomyslné stříbro stačilo. Třetí místo patří Jakubu Hottkovi se čtyřmi zásahy. Za zmínku také stojí, že hned sedm branek vstřelil Fiala na soupeřových hřištích a doma se trefil pouze třikrát.

Z brankářských statistik vyplývá, že nejvytíženějším gólmanem byl Branislav Pindroch, který zasáhl celkem do 26 zápasů, v nichž inkasoval 32 gólů, ale hned osmkrát udržel čisté konto. Svého kolegu Martina Lipčáka nepustil na jaře do brány ani na jednu minutu. Sezónu však zahajoval jako dvojka za Lukášem Palečkem, který ale v zimě přesídlil do Třince výměnou právě za Lipčáka.

V celé sezóně uviděli karvinští fotbalisté hned 70 žlutých karet. Nejtrestanějším z nich byl kapitán David Mikula, kterému rozhodčí ukázali žlutý kartónek hned osmkrát. O dva kousky méně uviděl Michal Gonda. Červených karet bylo k vidění málo – jen tři. Z toho dvě v jarní části.

A počet diváků na stadionu? Přesná čísla máme pochopitelně z domácích utkání. Patnáct duelů vidělo na Městském fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji celkem 20 300 fanoušků, což činí průměr něco málo přes 1350 příznivců na utkání. Děkujeme!!

Střelci celkem

10 – Fiala, 5 – Vladavič, 4 – Hottek, 3 – Eismann, Gonda, Mišinský, Ciku, 2 – Jovanovič, Mikula, Svatonský, Holek, Pavelka, 1 – Ofori, Kurušta, Puchel.

Střelci jaro (včetně listopadové předehrávky)

8 – Fiala, 2 – Eismann, Hottek, Holek, Gonda, 1 – Svatonský, Ofori, Kurušta, Puchel.

Brankáři celkem

Pindroch – 26 zápasů, 2318 minut, 32 obdržených gólů, 8 čistých kont.

Paleček - 3 zápasy, 202 minut, 4 obdržené góly, bez čistého konta.

Lipčák - 2 zápasy, 180 minut, 3 obdržené góly, bez čistého konta.

Žluté karty – celkem 70

8 – Mikula, 6 – Gonda, 5 – Juřena, Hottek, 4 - Ofori, Koutný, 3 – Cverna O., Knötig, Vaněk, Eismann, Jovanovič, Hoffmann, Pavelka, 2 – Cverna V., Halaška, Svatonský, Ciku, Uvíra, Vladavič, 1 – Kurušta, Fiala, Holek, Mišinský, Paleček.

Červené karty – celkem 3

1 – Hottek, Knötig, Jovanovič.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem