Generální partner
Světlý režim
19. červen 2014

V celostátní konkurenci patnáctka osmá

Ve dnech 12.-15. června se žákovský tým U15 zúčastnil 58. ročníku tradičního celostátního žákovského turnaje v Přelouči. Svěřenci Martina Špičky na něm obsadili konečné osmé místo. Turnaj ovládla Jihlava, která ve finále zdolala těsně 1:0 Baumit Jablonec.

Turnaj byl pro karvinské žáky především konfrontací s týmy, proti kterým můžou změřit síly jen málokdy (kromě Vítkovic) - tudíž velká zkušenost a konfrontace k nezaplacení.

Dvanáct družstev bylo rozděleno do dvou šestičlenných skupin a hrálo se systémem každý s každým. „Ve skupině jsme se postupně střetli se Svitavami , Slováckem, domácí Přeloučí, Jabloncem a Baníkem Most. Dařilo se nám se střídavými úspěchy a na své konto jsme si připsali ve skupině dvě výhry, jednu remízu a dvě porážky,“ rekapituloval po příjezdu trenér Špička. Tato bilance nakonec stačila na konečné čtvrté místo ve skupině a následný boj o konečné sedmé místo v turnaji.

Mohlo však být veseleji, stačilo v posledním utkání ve skupině porazit Most. Výhra by totiž znamenala druhé místo a boj o mnohem lepší umístění. „Zrovna proti Mostu jsme odehráli nejlepší utkání na turnaji a je jen škoda, že se nám nepovedlo dotáhnout zápas do vítězného konce. V souboji o sedmé místo jsme remizovali s Bohemians 1905 1:1, ale po pokutových kopech se radoval soupeř,“ řekl Martin Špička.

Nejužitnějším hráčem karvinského týmu na turnaji byl Jakub Hejda. „Věřím, že to bylo krásné rozloučení s žákovskou kategorii a klukům přeji hodně štěstí v dorosteneckém fotbale,“ dodal závěrem trenér Špička.

Výsledky Karviné: - Svitavy 2:1, Slovácko 1:7, Jablonec 0:4, Přelouč 4:2, Most 2:2, o 7.místo: Bohemians 1905 1:1 (3:4 np).

Konečné pořadí: 1. Jihlava, 2. Jablonec, 3. Slovácko, 4. Kolín, 5. Most,. 6. Čáslav, 7. Bohemians 1905, 8. Karviná, 9. Svitavy, 10. Pardubice, 11. Vítkovice, 12. Přelouč.

Kompletní výsledky najdete na oficiální stránce turnaje.

Fotogalerie

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.