Generální partner
Světlý režim
24. červen 2014

Jozef Weber: Nikdo nemá nic jisté

První dojmy nového trenéra Jozefa Webera po pondělním startu přípravy.

Do kabiny jste vstoupil jako nový trenér. Co jste hráčům na úvod řekl?

Některé věci by měly zůstat v kabině, takže to neprozradím. Ale když to řeknu v kostce, tak by nikdo neměl být spokojený s tím, co bylo. Musíme se dívat dopředu. Nikdo nemá nic jistého.

Jinými slovy, všichni jsou na stejné startovní čáře?

Ano, přesně tak. Mělo by to tak fungovat vždy. Vím, že tady jsou kvalitní hráči. Jen musíme tým vhodně doplnit a snažit se být úspěšnější, než tomu bylo třeba v uplynulé sezóně.

Byl jste spokojený s prvním tréninkem? Na hráčích byla už od pohledu vidět velká chuť.

Ano, byl jsem spokojený se vším. Hřiště bylo v perfektním stavu, počasí nám také přálo. První trénink je vždy lehčí. Jde o to, aby se kluci rozběhali. To se podařilo, všichni se chtěli ukázat, makali. Nechyběla ani zdravá agresivita. Opravdu to bylo dobré.

V průběhu letní přípravy vás čeká hned několik přípravných utkání. Panuje se soupeři spokojenost?

Do jmen soupeřů jsem už bohužel nemohl nijak vstupovat, ale myslím si, že to bude v pohodě. Hned v sobotu nás čeká první zápas proti Wisle Krakov, a poté středeční duel proti Senici. To jsou týmy z nejvyšších soutěží. V plánu jsou i zápasy proti týmům z nižších lig. Ve fázi zkoušení jsou však i takového zápasy důležité.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.