Generální partner
Světlý režim
28. červen 2014

Sezóna žáků U14: Jaro lepší než podzim

Hodnocení jednotlivých mládežnických celků začínáme u starších žáků U14. Trenér týmu Jan Laslop sáhl před jarní částí k zúžení kádru. Výsledkově i v konečném skóre došlo ke zlepšení.

„Po herní stránce jsme byli ve většině utkání výrazně lepší, ale bohužel nám nevyšly zápasy s týmy z čela tabulky. V nich rozhodovalo hlavně sebevědomí hráčů v práci s míčem, ale také fyzická vyspělost,“ vypočítával trenér Laslop. Žákovský celek U14 nakonec ve své soutěži obsadil šesté místo.

Na podzim měl tým problémy s koncovkou. Na jaře se tato disciplína zlepšila. „Vstřelili jsme o čtrnáct branek více. Ale v porovnání s týmy, které skončili v tabulce před námi, je to stále málo,“ podotkl Laslop. Nejlepšími střelci týmu se stali Adrian Szotkowski s Pawlem Brzóskou. Oba nastříleli celkem třináct gólů. Brzóskovi vyšlo perfektně jaro, když se trefil hned dvanáctkrát. Ve statistice počtu minut vyšlo prvenství na Sebastiana Bystroně, který na hřišti za celou sezónu strávil 1872 minut.

Počet odehraných minut celkem (max. 1960)

1872 - Bystroň, 1775 - Klimek, 1753 - Kaczmarczyk, 1660 - Vlachovský, 1555 - Seriš, 1505 - Kudláček, 1303 - Bielan, 1253 - Brzóska, 1215 - Bijok, 1172 - Kux, 1014 - Szotkowski, 1013 - Mrózek, 788 - Skocz, 702 - Ostáš, 677 - Stawicki, 596 - Soušek, 495 - Rybka, 347 - Kretek, 195 - Skarka.

Góly celkem

13 - Brzóska, Szotkowski, 10 - Bijok, 9 - Vlachovský, 7 - Kaczmarczyk, 5 - Kudláček, 4 - Klimek, Soušek, 3 - Seriš, Bystroň, 2 - Kretek, 1 - Ostáš, Stawicki, Skarka.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?