Mlade talenty

Starší dorost začal přípravu s novým trenérem

30.06.2014 | redakce
 

Starší dorost začal přípravu s novým trenérem Počínaje pondělkem zahájil ligový dorost U19 pod trenérem Romanem Westem takřka měsíční přípravu na druhou sezónu v nejvyšší soutěži. Ta startuje již poslední červencový víkend. První přípravná utkání sehrají starší dorostenci již tuto sobotu.

 

Roman West se do Karviné vrátil po jedné sezóně strávené ve Vítkovicích, kde vedl starší dorost U19 v Moravskoslezské dorostenecké lize a na lavičce ligového dorostu vystřídal Petra Gibalu. V přípravném období má se svými svěřenci v plánu celkem tří přípravná utkání a rovněž tradiční dorostenecký turnaj Zlatý kahan, který se uskuteční druhý červencový víkend v Šilheřovicích. „Právě tam odjedeme v pondělí 7. července na soustředění, abychom se dali jako tým dohromady. Času na přípravu není moc. Máme jen něco málo přes tři týdny,“ uvědomuje si West.

Do přípravy kromě ročníků 1996 a 1997 pozval také hráče narozené v roce 1998, konkrétně Jiřího Ciupu, Ondřeje Lingra a Lukáše Dostála. „Počítal jsem i s Davidem Egrim, ale ten je bohužel zraněný,“ mrzelo Westa. Ten na prvním tréninku přivítal celkem třiadvacet jmen z toho tři gólmany. „Ale tři hráče, konkrétně Dudu, Puchla a Pastornického máme v áčku, a další se připojí později,“ narážel Roman West na trojici Putyera, Řapek a Pavelka.

Generálku před úvodním mistrovským zápasem obstará duel proti devatenáctce polského Ruchu Chorzów. Karvinští dorostenci začnou sezónu těžkým domácím zápasem proti Sigmě Olomouc buď v pátek 25. nebo sobotu 26. července.

Program přípravných utkání

5.7. MFK OKD Karviná U19 – LKS Jasienica (muži) – 10:00

5.7. MFK OKD Karviná U19 – FC Hlučín U19 - 16:00

12.-13.7. Zlatý kahan

19.7. MFK OKD Karviná U19 – Ruch Chorzów U19 – 11:00

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem