15. září 2009

Tomáš Knötig: Moje premiéra byla krutá

Tomáš Knötig si premiéru v karvinském dresu určitě představoval úplně jinak. Po třiceti minutách prohrával náš tým 4:0, přesto se dokázal vrátit do hry. Dvacetiletého záložníka jsme dneska vyzpovídali a zeptali se ho na příčiny neúspěchu.

Ve 27. minutě svítil na světelné tabuli hrozivý stav 4:0. Co se stalo, že jsme během půlhodiny inkasovali čtyři góly?
Postihl nás větší výpadek. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, jenomže potom jsme udělali čtyři chyby a soupeř je dokázal využít.

Přitom úvod zápasu jsme kontrolovali. Jak to, že se během několika minut zlomil zápas?
Celkově jsme se špatně zajišťovali v obraně. Navíc tam byly i individuální chyby, z kterých pramenily góly.

V Jihlavě hrála nově sestavená obranná čtveřice. Mělo to nějaký vliv?
Žádný vliv to nemělo. Trénujeme spolu každý den, takže se známe. Druhý poločas jsme zvládli dobře.

Jak vám bylo za stavu 4:0? Povzbuzovali jste se, že je ještě dost času na zkorigování výsledku?
Já jsem hrál první zápas a říkal jsem si, že premiéra je krutá. Naštěstí zbývalo ještě dost času, abychom s tím mohli něco udělat. Řekli jsme si, že už nemáme co ztratit.

Dokázali jste utkání zdramatizovat…
Vstřelili jsme dvě branky a Jihlava najednou nevěděla co hrát. Bylo to způsobeno naší hrou. Nic jsme jim nedovolili. V té době jsme už neměli co ztratit a to se hraje podstatně lépe.

Věřili jste po brance na 4:3, že se vám povede vyrovnat?
Věřili jsme si. Jenomže přišla penalta a bylo po nadějích. I o tom je fotbal. Proto je tak krásný.

Jenomže potom přišla chyba a domácí kopali penaltu. Mohl byste popsat tuto situaci?
Kopali jsme roh. Po něm se míč odrazil k našemu hráči, který vystřelil. Jeho rána byla zblokovaná a toho využil Vydra. Běžel sám přes celé hřiště a ve vápně byl faulovaný Hoffmannem. Podle mě tomu dost přidal.

Byla Jihlava k poražení?
Určitě ano. Když se to vezme, tak dát venku tři góly je paráda. Ale dát tři góly a odjíždět s prázdnou je tragédie.

V sobotu zajíždíme do Vlašimi. Co od ní můžeme očekávat?
Vlašim je na domácí půdě silná. Dokazují to i výsledky. Například výhra nad Hradcem Králové, kterému nastříleli v druhém poločase čtyři branky. My se ale musíme soustředit sami na sebe. Věřím, že tam vydolujeme nějaké body, abychom se posunuli v tabulce na vyšší příčky.