5. srpen 2014

Rozjetá devatenáctka hostí ve středu Plzeň

A do třetice velmi obtížný soupeř. Po Sigmě a Baníku se ve středu od 11 hodin střetnou starší dorostenci v domácím prostředí s Viktorií Plzeň.

Dva zápasy = šest bodů. To je prozatímní bilance svěřenců Romana Westa. Impozantní start do sezóny jej však nechává klidným. „Ano, porazili jsme Sigmu i Baník. Ale do konce soutěže ještě zbývá dalších čtyřicet kol. Na druhou stranu jsme se v dosavadních dvou duelech přesvědčili, že to jde a můžeme uspět. Body ale musíme sbírat pravidelně,“ uvědomuje si West.

Ve středečním utkání se bude muset celý tým obejít bez Olivera Putyery a Ondřeje Lingra. Ti si plní reprezentační povinnosti v týmu U18 respektive U17. „Nevadí. Prozatím jsme ani v jednom zápase nebyli kompletní a utkání jsme zvládli. Proti Sigmě nám chyběl Michal Jaworek a teď v sobotu zase Erik Puchel. Místo nich máme alternativy a určitě se s těmito absencemi vyrovnáme. Tým je celkem široký a má kvalitu, kterou v obou předchozích utkáních dokázal,“ nemá strach trenér karvinského staršího dorostu.

Plzeň má na svém kontě zatím pouze jeden odehraný zápas, ve kterém si v domácím prostředí poradila s Jabloncem 3:0. Všechny góly vstřelili mladí viktoriáni až ve druhé půli. V posledním měření sil, které proběhlo v rámci minulé sezóny koncem března, si oba týmy body rozdělily. Byl to ten zápas, ve kterém byli hosté osmdesát minut lepší a remízu zachraňoval až dvě minuty před koncem Erik Puchel. Ten by ve středečním utkání neměl chybět, což je jistě povzbudivá zpráva.

Utkání MFK OKD Karviná U19 – FC Viktoria Plzeň U19 začíná na Bažantnici ve středu 6. srpna v 11 hodin a hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek. Zápas bude také možno sledovat na ONLAJNECH.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.