Generální partner
Světlý režim
5. srpen 2014

Ciupa se zúčastnil kempu mládežnických gólmanů

V polovině července byl gólman karvinského dorostu Jiří Ciupa na brankářském soustředění, které proběhlo v Uherském Brodě. V konkurenci téměř dvaceti brankářů z české ligy se určitě neztratil.

Kolika gólmanům se trenéři věnovali a co bylo hlavní náplní soustředění?

Byl to průřez všemi kategoriemi, takže zhruba asi osmnáct. Každý den byly dva tréninky zaměřené na sílu a sprinty na způsob testů. Opravdu typické brankářské tréninky na hřišti jsme měli asi jen dva.

Vy jste ročník narození 1998, kolik tam bylo brankářů tohoto ročníku?

Bylo nás tam pět nebo šest. Takže celkem konkurence a nebude lehké se do kádru prosadit. Ale je to výzva.

V čem máte rezervy, na čem bude třeba tady v Karviné zapracovat?

V testech na rychlost jsem patřil k těm rychlejším, v síle to byl spíš průměr. Takže to budu muset zlepšit, aby to bylo lepší.

Od pondělí probíhá v Hradci Králové soustředění. Tam jste bohužel narozdíl od Ondřeje Lingra neodcestoval. Jak moc vás nenominování mrzí, a jaký je vůbec nejbližší program reprezentace U17

Samozřejmě hodně. Musím dál makat a podávat dobré výkony v každém zápase, do kterého nastoupím. Ať už za mladší či starší dorost. A další program nároďáku? Koncem srpna je na programu turnaj v Anglii, který se dá považovat za generálku před kvalifikací o EURO. V Andoře budou našimi soupeři Rumunsko, domácí výběr a Dánsko.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?