Mlade talenty

Přišel jsem pravidelně hrát, říká Zelený

06.08.2014 | Martin Ruščin/Karvinský deník
 

Přišel jsem pravidelně hrát, říká Zelený V pouhých sedmnácti letech nakoukl Jaroslav Zelený v Hradci Králové do nejvyšší soutěže a momentálně se bude snažit v lize druhé o to, aby si v Karviné vybojoval místo v základní sestavě.

 

„S tím jsem vlastně do Karviné přišel. V Hradci jsem to na nějakou větší minutáž neviděl, tak jsme se s trenéry rozhodli, že tahle varianta pro mne bude lepší – potřebuji pravidelně hrát. I když mě to mrzí, protože jsme zrovna vybojovali ligu,“ připouští za pár dnů dvaadvacetiletý mladík.

Před čtyřmi lety coby sedmnáctiletý dorostenec nakoukl do první ligy, což pro něj určitě byla cenná zkušenost. „To samozřejmě ano, ale v dnešní době už to tak výjimečné není. Tenkrát si mě z dorostu vytáhl trenér Kotal. Teď v Karviné jsou vlastně v mé tehdejší pozici další mladí kluci jako Erik Puchel nebo Lukáš Kurušta,“ porovnává Zelený, kterého hodně mrzela domácí ztráta bodů v zahajovacím utkání s Mostem.

„Sami jsme si po utkání nedovedli vysvětlit jak to, že jsme ve druhém poločase úplně odešli. Podcenění tam určitě nebylo,“ vracel se Zelený k rozdílným poločasům sobotního mače. Taktika byla před utkáním jasná. „Nastoupit na Most, hrát agresivně, presovat. To se nám vlastně celý poločas dařilo, Most jsme nepustili opravdu k ničemu. Možná, že právě tím jsme se unavili. První poločas jsme byli skoro všude, v našem podání to ale byl takový presink nepresink, někdy jsme tam lítali zbytečně a síly pak ve druhé půli možná chyběly,“ přemýšlel.

Druhý gól v mostecké síti by podle něj hodně řešil. „To stoprocentně. To bychom si už si pohlídali. Šance na to byly, jenže bohužel. Pak se role obrátily. Jak říkal i trenér, chyběl nám pohyb a přihrávka. Sám jsem se po přestávce skoro nepotkal s balonem,“ přiznal levý záložník Karviné.

Ztrátu bodů se budou fotbalisté snažit vykompenzovat v derby s Třincem. I tento zápas začíná v sobotu v 10.15 hodin. „Snad to napravíme a síly si lépe rozvrhneme,“ doufá Jaroslav Zelený.

Autor: Martin Ruščin/Karvinský deník

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem