Generální partner
Světlý režim
6. srpen 2014

Přišel jsem pravidelně hrát, říká Zelený

V pouhých sedmnácti letech nakoukl Jaroslav Zelený v Hradci Králové do nejvyšší soutěže a momentálně se bude snažit v lize druhé o to, aby si v Karviné vybojoval místo v základní sestavě.

„S tím jsem vlastně do Karviné přišel. V Hradci jsem to na nějakou větší minutáž neviděl, tak jsme se s trenéry rozhodli, že tahle varianta pro mne bude lepší – potřebuji pravidelně hrát. I když mě to mrzí, protože jsme zrovna vybojovali ligu,“ připouští za pár dnů dvaadvacetiletý mladík.

Před čtyřmi lety coby sedmnáctiletý dorostenec nakoukl do první ligy, což pro něj určitě byla cenná zkušenost. „To samozřejmě ano, ale v dnešní době už to tak výjimečné není. Tenkrát si mě z dorostu vytáhl trenér Kotal. Teď v Karviné jsou vlastně v mé tehdejší pozici další mladí kluci jako Erik Puchel nebo Lukáš Kurušta,“ porovnává Zelený, kterého hodně mrzela domácí ztráta bodů v zahajovacím utkání s Mostem.

„Sami jsme si po utkání nedovedli vysvětlit jak to, že jsme ve druhém poločase úplně odešli. Podcenění tam určitě nebylo,“ vracel se Zelený k rozdílným poločasům sobotního mače. Taktika byla před utkáním jasná. „Nastoupit na Most, hrát agresivně, presovat. To se nám vlastně celý poločas dařilo, Most jsme nepustili opravdu k ničemu. Možná, že právě tím jsme se unavili. První poločas jsme byli skoro všude, v našem podání to ale byl takový presink nepresink, někdy jsme tam lítali zbytečně a síly pak ve druhé půli možná chyběly,“ přemýšlel.

Druhý gól v mostecké síti by podle něj hodně řešil. „To stoprocentně. To bychom si už si pohlídali. Šance na to byly, jenže bohužel. Pak se role obrátily. Jak říkal i trenér, chyběl nám pohyb a přihrávka. Sám jsem se po přestávce skoro nepotkal s balonem,“ přiznal levý záložník Karviné.

Ztrátu bodů se budou fotbalisté snažit vykompenzovat v derby s Třincem. I tento zápas začíná v sobotu v 10.15 hodin. „Snad to napravíme a síly si lépe rozvrhneme,“ doufá Jaroslav Zelený.

Autor: Martin Ruščin/Karvinský deník

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii