Mlade talenty

V neděli zahájí starší žáci náročnou sezónu

09.08.2014 | redakce
 

V neděli zahájí starší žáci náročnou sezónu Krátká letní příprava, jiní a zároveň kvalitnější soupeři. To jsou dvě základní věci, se kterými se musely nebo musí obě kategorie karvinských starších žáků vyrovnat.

 

Starší žáci kategorií U15 a U14 zahájí už v neděli novou sezónu. V domácím prostředí přivítají ostravský Baník. Podle šéftrenéra žákovským celků a trenéra právě týmu U15 je čeká velmi náročný podzim. „Snad jsme dobře připraveni. Když budu mluvit za patnáctku, tak jsme se v krátké letní přípravě zaměřili na útočnou fázi, se kterou jsme v minulé sezóně měli problém. A podle přípravných zápasů jsme udělali pokrok. Jak velký? To ukáže až samotná soutěž,“ uvedl Jan Laslop.

Novinkou letošní sezóny je sloučení celé Moravy. To znamená, že ligová soutěž bude kvalitnější než předcházející sezóny. Mládežnické základny Zbrojovky Brno nebo Slovácka jsou vyhlášené. „Ale nebude to jen o těchto dvou týmech. Celý jih Moravy je velmi kvalitní a každý zápas bude nesmírně těžký a náročný,“ je si vědom Laslop. Starším žákům tak v letošní sezóně „odpadly“ zápasy proti papírově lehčím soupeřům typu Bílovec, Uničov, Hranice atd. Na druhou stranu by právě konfrontace s těžšími a kvalitnějšími soupeři měla nejen karvinské hráče fotbalově posunout směrem dopředu.

O něco složitější to bude mít kategorie U14, která kromě silných soupeřů měla jen měsíc na to, aby si navykla na velké hřiště. Ale zrovna tento fakt bude pro všechny týmy stejný. Jak se s tím svěřenci Jindřicha Dohnala vyrovnali, budeme vědět po pár zápasech. Na závěr ještě nutno dodat, že minimálně celý srpen budou žákovská družstva hrát své zápasy na hřišti č. 2 v areálu Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem