Generální partner
Světlý režim
9. srpen 2014

V neděli zahájí starší žáci náročnou sezónu

Krátká letní příprava, jiní a zároveň kvalitnější soupeři. To jsou dvě základní věci, se kterými se musely nebo musí obě kategorie karvinských starších žáků vyrovnat.

Starší žáci kategorií U15 a U14 zahájí už v neděli novou sezónu. V domácím prostředí přivítají ostravský Baník. Podle šéftrenéra žákovským celků a trenéra právě týmu U15 je čeká velmi náročný podzim. „Snad jsme dobře připraveni. Když budu mluvit za patnáctku, tak jsme se v krátké letní přípravě zaměřili na útočnou fázi, se kterou jsme v minulé sezóně měli problém. A podle přípravných zápasů jsme udělali pokrok. Jak velký? To ukáže až samotná soutěž,“ uvedl Jan Laslop.

Novinkou letošní sezóny je sloučení celé Moravy. To znamená, že ligová soutěž bude kvalitnější než předcházející sezóny. Mládežnické základny Zbrojovky Brno nebo Slovácka jsou vyhlášené. „Ale nebude to jen o těchto dvou týmech. Celý jih Moravy je velmi kvalitní a každý zápas bude nesmírně těžký a náročný,“ je si vědom Laslop. Starším žákům tak v letošní sezóně „odpadly“ zápasy proti papírově lehčím soupeřům typu Bílovec, Uničov, Hranice atd. Na druhou stranu by právě konfrontace s těžšími a kvalitnějšími soupeři měla nejen karvinské hráče fotbalově posunout směrem dopředu.

O něco složitější to bude mít kategorie U14, která kromě silných soupeřů měla jen měsíc na to, aby si navykla na velké hřiště. Ale zrovna tento fakt bude pro všechny týmy stejný. Jak se s tím svěřenci Jindřicha Dohnala vyrovnali, budeme vědět po pár zápasech. Na závěr ještě nutno dodat, že minimálně celý srpen budou žákovská družstva hrát své zápasy na hřišti č. 2 v areálu Městského fotbalového stadionu v Karviné-Ráji.

Rozhovory Rozhovory
so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii