Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2014

Do Anglie bych rád jel, přeje si reprezentant Lingr

Karvinský mládežnický reprezentant prožívá povedené období. V minulém týdnu si plnil reprezentační povinnosti na soustředění týmu U17, kde se blýskl hattrickem. V sobotu pak pomohl ke čtvrté výhře staršího dorost za sebou.

Reprezentační sraz se konal v Hradci Králové. Jednalo se o soustředění před kvalifikačním kláním v Andoře, kterému však ještě bude předcházet turnaj v Anglii. „Během příštího týdne by měla být odtajněna nominace. Rád bych jel, bylo by to skvělé,“ přeje si Lingr. Jak vůbec soustředění, které bylo společné pro kategorie U17 i U18, probíhalo? V plánu byly herní věci a obě kategorie trénovaly zvlášť. V úterý po příjezdu byl na programu jeden trénink, ve středu dva, na čtvrtek byly naplánovány modelové zápasy mezi oběma kategoriemi a ve čtvrtek se končilo poslední tréninkovou jednotkou.

V přípravném utkání se Lingr blýskl hattrickem, který dokonal v poslední minutě, čímž zajistil sedmnáctce překvapivou výhru. V odpoledním utkání to pak starší kategorie svým mladším protihráčům vrátila. „Celý sraz byl v pohodě. Do kabiny přišli tři nebo čtyři kluci. Se všemi jsem se znal, v ničem nebyl problém,“ pochvaloval si.

Ihned po srazu se však společně s Oliverem Putyerou musel přeorientovat na domácí soutěž. V pátek v poledne totiž devatenáctka odjížděla k sobotnímu utkání do Českých Budějovic, kde otočila nepříznivý vývoj hlavně díky dvěma gólům Putyery a vyhrála 2:1. Jednalo se už o čtvrtou výhru v řadě. „Těžíme z náročné přípravy, ale zároveň máme i trochu štěstí. Na druhou stranu potřebné štěstíčko ke sportu patří. Navíc asi nebude úplně náhoda, že se nám třikrát za sebou podařilo otočit do vítězného konce zápas, ve kterém jsme prohrávali,“ přemýšlel Lingr.

Jen pro úplnost – s Baníkem tým Romana Westa prohrával 0:1 a vyhrál 3:2, s Plzní to bylo na začátku druhé půle 1:2 a nakonec shodná výhra 3:2 a naposledy právě v Českých Budějovicích šli domácí opět na začátku druhého dějství do vedení, ale psychická odolnost karvinského týmu se opět potvrdila. Tři body zajistil už zmíněný Oliver Putyera dvěma góly v rozmezí 56. a 70. minuty. „Máme výborný týmový duch. Věřím, že se nám bude dařit i nadále,“ zakončil Ondřej Lingr. Ten s velkou pravděpodobností naskočí i k utkání „své“ kategorie U17, která otvírá sezónu ve středu 13. srpna utkáním v Hlučíně.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?