Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2014

Do Anglie bych rád jel, přeje si reprezentant Lingr

Karvinský mládežnický reprezentant prožívá povedené období. V minulém týdnu si plnil reprezentační povinnosti na soustředění týmu U17, kde se blýskl hattrickem. V sobotu pak pomohl ke čtvrté výhře staršího dorost za sebou.

Reprezentační sraz se konal v Hradci Králové. Jednalo se o soustředění před kvalifikačním kláním v Andoře, kterému však ještě bude předcházet turnaj v Anglii. „Během příštího týdne by měla být odtajněna nominace. Rád bych jel, bylo by to skvělé,“ přeje si Lingr. Jak vůbec soustředění, které bylo společné pro kategorie U17 i U18, probíhalo? V plánu byly herní věci a obě kategorie trénovaly zvlášť. V úterý po příjezdu byl na programu jeden trénink, ve středu dva, na čtvrtek byly naplánovány modelové zápasy mezi oběma kategoriemi a ve čtvrtek se končilo poslední tréninkovou jednotkou.

V přípravném utkání se Lingr blýskl hattrickem, který dokonal v poslední minutě, čímž zajistil sedmnáctce překvapivou výhru. V odpoledním utkání to pak starší kategorie svým mladším protihráčům vrátila. „Celý sraz byl v pohodě. Do kabiny přišli tři nebo čtyři kluci. Se všemi jsem se znal, v ničem nebyl problém,“ pochvaloval si.

Ihned po srazu se však společně s Oliverem Putyerou musel přeorientovat na domácí soutěž. V pátek v poledne totiž devatenáctka odjížděla k sobotnímu utkání do Českých Budějovic, kde otočila nepříznivý vývoj hlavně díky dvěma gólům Putyery a vyhrála 2:1. Jednalo se už o čtvrtou výhru v řadě. „Těžíme z náročné přípravy, ale zároveň máme i trochu štěstí. Na druhou stranu potřebné štěstíčko ke sportu patří. Navíc asi nebude úplně náhoda, že se nám třikrát za sebou podařilo otočit do vítězného konce zápas, ve kterém jsme prohrávali,“ přemýšlel Lingr.

Jen pro úplnost – s Baníkem tým Romana Westa prohrával 0:1 a vyhrál 3:2, s Plzní to bylo na začátku druhé půle 1:2 a nakonec shodná výhra 3:2 a naposledy právě v Českých Budějovicích šli domácí opět na začátku druhého dějství do vedení, ale psychická odolnost karvinského týmu se opět potvrdila. Tři body zajistil už zmíněný Oliver Putyera dvěma góly v rozmezí 56. a 70. minuty. „Máme výborný týmový duch. Věřím, že se nám bude dařit i nadále,“ zakončil Ondřej Lingr. Ten s velkou pravděpodobností naskočí i k utkání „své“ kategorie U17, která otvírá sezónu ve středu 13. srpna utkáním v Hlučíně.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii