Generální partner
Světlý režim
11. srpen 2014

Za čtrnáct minut měl Skwarczek po premiéře

Hororová premiéra v karvinském dresu se nakonec pro středního záložníka Michala Skwarczka změnila v úlevu. Nová akvizice z Jablonce se totiž nechala v Třinci po čtvrthodině vyloučit. Před koncem první půle jej však následoval i domácí hráč, což bylo rozhodující.

Trošku kuriózní úvod v novém angažmá, že? Co na to říkáte?

Pro mě docela smutné. Strašně jsem se na zápas těšil, užíval jsem si ho. Bohužel do toho zákroku, který předcházel vyloučení, jsem jít musel. Pro mě smůla, že tam byl domácí hráč dřív.

Překvapil vás rozhodčí Houdek, když bez váhání sáhl do kapsy pro červenou kartu?

No nemyslím si, že to bylo úplně na červenou. Přeci jen se jednalo o faul uprostřed hřiště. Bohužel stalo se a nyní mě asi bude čekat nedobrovolná pauza.

Jak jste snášel už v civilu dalších pětasedmdesát minut hry?

Špatně, nic příjemného to nebylo. Vysvobozením pro mě bylo vyloučení domácího hráče krátce před přestávkou. V tom okamžiku jsem si říkal, že bychom ten zápas mohli zvládnout. Po gólu Luba Urgely na 2:1 jsem už věřil, že to udržíme a odvezeme si tři body.

Do Karviné jste přišel z Jablonce, respektive z jeho juniorského týmu. Vaším cílem asi bude to, abyste se pokusil dostat do základní sestavy nebo aspoň sbírat pravidelně minuty. Paradoxně z toho nyní kvůli disciplinárnímu trestu sejde. To musí mrzet, ne?

No bohužel. Přišel jsem sbírat zkušenosti a dopadlo to takhle. Snad mi trenér Weber dá po uplynutí trestu další příležitost.

V Jablonci jste nakoukl do prvního mužstva, ale po mohutném letním posilování asi neexistovala příliš velká šance, že byste nabíral pravidelnou herní praxi, že?

Máte úplnou pravdu. Především na můj post přišlo několik hráčů, bylo nás tam asi šest a hrát můžou jen dva. Proto jsem byl rád, že přišla nabídka z Karviné. Hned jsem ji přijal.

Jak dlouho jste vůbec v Jablonci působil? Pokud se nemýlím, tak pocházíte odsud z blízkého okolí. Je to pravda?

Ano, jsem z Ostravy a působil jsem v Hlučíně, odkud jsem před dvěma lety šel do Jablonce.

Těšil jste se domů?

No těšil, ale největší radost z toho měla mamka, že mě má zase doma (úsměv). Takže uvidíme, jak dlouho tady vydržím.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii