Mlade talenty

Za čtrnáct minut měl Skwarczek po premiéře

11.08.2014 | redakce
 

Za čtrnáct minut měl Skwarczek po premiéře Hororová premiéra v karvinském dresu se nakonec pro středního záložníka Michala Skwarczka změnila v úlevu. Nová akvizice z Jablonce se totiž nechala v Třinci po čtvrthodině vyloučit. Před koncem první půle jej však následoval i domácí hráč, což bylo rozhodující.

 

Trošku kuriózní úvod v novém angažmá, že? Co na to říkáte?

Pro mě docela smutné. Strašně jsem se na zápas těšil, užíval jsem si ho. Bohužel do toho zákroku, který předcházel vyloučení, jsem jít musel. Pro mě smůla, že tam byl domácí hráč dřív.

Překvapil vás rozhodčí Houdek, když bez váhání sáhl do kapsy pro červenou kartu?

No nemyslím si, že to bylo úplně na červenou. Přeci jen se jednalo o faul uprostřed hřiště. Bohužel stalo se a nyní mě asi bude čekat nedobrovolná pauza.

Jak jste snášel už v civilu dalších pětasedmdesát minut hry?

Špatně, nic příjemného to nebylo. Vysvobozením pro mě bylo vyloučení domácího hráče krátce před přestávkou. V tom okamžiku jsem si říkal, že bychom ten zápas mohli zvládnout. Po gólu Luba Urgely na 2:1 jsem už věřil, že to udržíme a odvezeme si tři body.

Do Karviné jste přišel z Jablonce, respektive z jeho juniorského týmu. Vaším cílem asi bude to, abyste se pokusil dostat do základní sestavy nebo aspoň sbírat pravidelně minuty. Paradoxně z toho nyní kvůli disciplinárnímu trestu sejde. To musí mrzet, ne?

No bohužel. Přišel jsem sbírat zkušenosti a dopadlo to takhle. Snad mi trenér Weber dá po uplynutí trestu další příležitost.

V Jablonci jste nakoukl do prvního mužstva, ale po mohutném letním posilování asi neexistovala příliš velká šance, že byste nabíral pravidelnou herní praxi, že?

Máte úplnou pravdu. Především na můj post přišlo několik hráčů, bylo nás tam asi šest a hrát můžou jen dva. Proto jsem byl rád, že přišla nabídka z Karviné. Hned jsem ji přijal.

Jak dlouho jste vůbec v Jablonci působil? Pokud se nemýlím, tak pocházíte odsud z blízkého okolí. Je to pravda?

Ano, jsem z Ostravy a působil jsem v Hlučíně, odkud jsem před dvěma lety šel do Jablonce.

Těšil jste se domů?

No těšil, ale největší radost z toho měla mamka, že mě má zase doma (úsměv). Takže uvidíme, jak dlouho tady vydržím.

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem