Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2014

Druhou pohárovou překážkou je Zábřeh

Karvinští fotbalisté zahájí „anglický týden“ středečním odpoledním zápasem II. kola Poháru FAČR na hřišti třetiligového Zábřehu. Výkop utkání bude v 17 hodin.

S dostatečným předstihem věděl celý tým o tom, že uprostřed srpna bude na programu druhé pohárové kolo. Trenér Jozef Weber proto musel upravit jinak standardní režim. Místo pozápasového volna měli jeho svěřenci regenerační trénink. „Uvědomujeme si, že nás čeká náročný týden, ve kterém nesmíme nic podcenit. Rádi bychom v sobotu bilancovali s dvěma výhrami v kapse,“ vzhlížel karvinský kouč i k ligovému zápasu proti nováčkovi z Kolína.

Ale zpět k poháru. Po zdolání divizního nováčka z Kozlovic čeká na Karvinou tradiční účastník MSFL. Ten v úvodním kole třetiligové soutěže zdolal v neděli opavské béčko 3:1. Je potřeba také připomenout, že tým SK Sulko Zábřeh trénuje bývalý karvinský trenér Jiří Balcárek. Prostředí tohoto klubu, který se nachází v okrese Šumperk a spadá už pod Olomoucký kraj, velmi dobře zná David Puškáč. Ten v Zábřehu hostoval v podzimní části loňské sezóny.

Pohárová střetnutí jsou pokaždé příležitostí pro hráče, kteří do té doby toho moc neodehráli, se ukázat. Nejinak tomu bude ve středu. „Změny uděláme. Proti Zábřehu je k tomu ideální příležitost. Kluci, kteří toho prozatím tolik neodehráli, se budou moci předvést a dokázat, že je potřeba s nimi počítat. Do Zábřehu si jedeme pro postup,“ vyhlásil Weber.

V případě předpokládaného postupu by na Karvinou čekal vítěz duelu Hranice – Opava, kde je favorit také více než jasný. „I to by měla být pro hráče motivace. Pohárové derby s Opavou bychom brali všichni. Však to bylo vidět i v sobotu v Třinci. Kvůli takovým zápasům se hraje fotbal,“ dodal na závěr karvinský trenér.

Utkání II. kola Poháru FAČR SK Sulko Zábřeh – MFK OKD Karviná začíná ve středu 13. srpna v 17 hodin. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Ivan Vostrejž. Textový on-line přenos bude k dispozici ZDE.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?