Generální partner
Světlý režim
13. srpen 2014

Žákovský tým U13: Do Prahy za zápasy i zábavou

Pryč ze stereotypu letní přípravy. Mladší žáci U13 se vydali minulý týden do Prahy, kde sehráli tři přípravné duely, ale také měli čas na poznávání krás hlavního města.

Nápad vyjet do Prahy a spojit příjemné s užitečným napadl trenéra Zbyška Gazdu v červnu před koncem minulé sezóny. „Mohli bychom to pojmenovat jako herní soustředění, ale v Praze jsme jenom hráli zápasy. Jeden den jsme také věnovali prohlídce města. Někteří kluci byli v Praze vůbec poprvé,“ přiznal. Jeho svěřenci měli dle původního plánu hrát s Duklou, Motorletem a Spartou. Zápas s Duklou se však neuskutečnil a místo něj se hrálo s dvanáctkou Motorletu. „Bohužel Dukla nebo Bohemka mají velký problém s nedostatkem tréninkových ploch. Praha je velké město, ale bohužel. Proto nám přišel vhod i zápas proti dvanáctce Motorletu,“ vysvětloval Gazda.

Obě utkání v krásném areálu jednoho z pražských týmů hrající nižší soutěž asi třicet minut cesty od Strahova, kde tým bydlel, vyhráli karvinští žáci shodně 4:1. Další den se na Strahově uskutečnil zápas proti pražské Spartě. Po skvělém úvodu a dvou gólech Lukáše Golasowského byli Karvinští v dvoubrankovém vedení. To však ještě do poločasu ztratili a po změně stran přidali sparťanští hráči další tři góly, které znamenaly konečný výsledek 5:2 pro pražský klub.

„Byl to vyrovnaný a pohledný zápas. Ve druhé půli nám odešly síly, protože nás nebylo tolik a nemohli jsme vystřídat stejně jako Sparta celou sedmičku hráčů,“ řekl Zbyšek Gazda s tím, že jeho hráči po zápase sami přiznali, že Sparta byla slabší než Frýdek-Místek. „A to je zajímavé zjištění. Přeci jen se s tou českou skupinou normálně nepotkáváme a aspoň víme, že jsme na srovnatelné úrovni tady na Moravě a ve Slezsku,“ těšilo jej. Kromě zápasu se Spartou sledoval celý tým také trénink sparťanského juniorského týmu. Gólmani pochopitelně bystřili zrak na ten gólmanský pod vedením havířovského rodáka a dlouholeté opory Anderlechtu Brusel Daniela Zítky, se kterým se následně celý tým vyfotil.

Jeden den patřil poznávání krás Prahy. Prošla se klasická místa. „Byli jsme na Petříně, pak na Pražském hradě a Karlově mostě. V den odjezdu jsme se ještě zašli podívat na Václavské náměstí a hráčům jsme mimo jiné opravdu výjimečně dovolili zajít si do McDonald´s,“ zasmál se Zbyšek Gazda. Podle něj s nikým nebyly problémy, všichni vzorně reprezentovali klub a do budoucna, pokud bude možnost, by chtěl podobný „výlet“ zase rád zopakovat. „Určitě to má a vždy bude mít pro kluky velký přínos. Přeci jen je lepší nehrát stále dokola se stejnými soupeři, ale naopak právě v přípravě potkávat jiné týmy“ uzavřel trenér týmu U13.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii