Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2014

Lukáš Kurušta: Snad mi ten vítězný gól pomůže

První a zároveň vítězný gól vstřelil v pohárovém utkání útočník Lukáš Kurušta. V Zábřehu nastoupil do druhé půle a hned po pěti minutách otevřel účet zápasu.

Jak těžké to do té první branky bylo? Přeci jen pohárové zápasy jsou hodně specifické.

Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Domácí hned v úvodu měli velkou šanci. Nám se moc nevedlo, hlavně v první půli. Druhý poločas už byl mnohem lepší. Sice tam domácí měli chvilkový tlak, ale zvládli jsme to. Náš postup je zasloužený.

Do druhé půle udělal trenér Weber dvě změny. Vy jste nahradil Václava Juřenu a kapitána Eismanna zase Jan Růžička. A takřka okamžitě jste důvěru splatil gólem.

Mám radost. Hlavně jsem vůbec nečekal, že budu hrát celý poločas. Trefil jsem se po dlouhé době, naposledy mi to tam spadlo v květnu v Třinci. Fakt jsem rád.

Jak se zrodil gólový okamžik?

Po gólmanově výkopu Honza Růžička hlavičkoval za obranu no a já jí utekl a levačkou jsem míč s pomocí tyče poslal do sítě.

Mohl jste však přidat ještě jednu branku, že?

No to mohl. Asi za pět minut jsme šli s Matějem Fialou do brejku. Matěj vystřelil a já měl před sebou prázdnou bránu. Bohužel mi míč odskočil. Velká škoda. Měli jsme i další brejkové šance, ale všechny jsem vyřešili špatně.

Může vám tato trefa pomoci do dalších zápasů?

Doufám, že ano. Soustředím se na každý trénink, chci se v kádru udržet a naskakovat do ligových zápasů. Ale vím, že konkurence je tady velká.

V červnu jste úspěšně zakončil působení v dorostenecké kategorii. Co nyní říkáte na výsledky devatenáctky v nejvyšší soutěži?

Čtyři výhry ze čtyř zápasů proti takovým soupeřům je fakt neskutečné a moc to klukům přeji. Hlavně to nesmí v dalších zápasech podcenit. Moc dobře si všichni vzpomínáme, jak jsme si to pokazili minulou sezónu v domácím utkání s Opavou my. A právě proti ní a opět doma budou kluci příští týden hrát. Pro ty, kteří si ten zápas pamatují, je to určitě výstraha!

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.