Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2014

Brankářská škola měla premiéru

Ve čtvrtečním slunečném odpoledni se uskutečnila Brankářská škola s podtitulem „Z Karviné do reprezentace? Proč ne!“.

Šlo o hodinovou tréninkovou jednotku pro gólmany z klubu, ale i širokého okolí, kteří se chtěli zlepšit, něčemu se přiučit nebo si jen zatrénovat pod dohledem profesionálů. A kdo byli ti profesionálové? Jednička MFK OKD Branislav Pindroch a trenér gólmanů Martin Lipčák, který celou tuto tréninkovou jednotku vedl. Zatrénovat si přišel také mládežnický reprezentant Jiří Ciupa.

„Na pořadu dne byly tradiční brankářské věci. Spíš nás zajímalo, zda ti gólmani na to mají nebo ne. To znamená, že jsme se zaměřovali na techniku chytání nebo koordinační schopnosti,“ uvedl Martin Lipčák. „Byla to taková vůbec první akce. Určitě by bylo vhodné, kdyby takové brankářské tréninky byly pravidelností. Mladým klukům právě toto může hodně pomoci,“ dodal.

Už po půlhodině bylo na některých vidět, že toho mají dost. Ale nakonec celou tréninkovou jednotku se ctí zvládli a těší se na další podobné tréninky. Na reportáž TV Polar se můžete podívat ZDE.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii