Generální partner
Světlý režim
16. březen 2009

Gól měl platit, shodují se všichni

47. minuta zápasu Baník Most – MFK OKD Karviná přinesla velké vzrušení. Měl gól platit či nikoliv? Na tuto otázku jsme během dnešního dne hledali odpověď.

Co se vlastně stalo? Na přetažený centr naskočil na zadní tyči Jursa, přehlavičkoval obránce a pro Martina Opice bylo hračkou poslat míč za záda bezmocného Palečka. Jenomže světe div se. Regulérní branka nebyla uznána. „Nechápu rozhodnutí sudího. Jursič vyhrál čistě hlavičkový souboj, nebyly tam žádné ruce,“ byl nespokojen s verdiktem rozhodčí trenér Leoš Kalvoda.

A co na to říkají Sourada s Opicem? „Jursa si tělem odstavil obránce a hlavičkou mi sklepl balón, který jsem uklidil do brány. Nedokážu si vysvětlit, proč rozhodčí písknul faul,“ divil se Marin Opic. „Holt jsme byli hosté. Proto jsme to měli těžké,“ okomentoval zápas David Sourada, kterému rozhodčí udělil čtvrtou žlutou kartu, což znamená stop v sobotním zápase s Třincem. „Domácí zdržovali, a když se domácí brankář neměl k tomu, aby si zašel pro míč, tak jsem se rozběhl a balón mu podal. V ten okamžik rozhodčí písknul a ukázal žlutou kartu. Nejprve jsem si myslel, že ji dostal domácí brankář za zdržování. Bohužel, opak byl pravdou. Takže si derby s Třincem nezahraji,“ smutnil David Sourada.

„Ale zápas jsme si prohráli sami. Když neproměníme pět gólových šancí, tak nemůžeme vyhrát. Málokdy se nám bude stávat, aby nám soupeř nabídl tolik šancí ke skórování,“ zhodnotil důvody porážky kouč Leoš Kalvoda.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.