25. říjen 2014

Tým U19 popraven v Příbrami

Zvláštní zápas s očekávaným koncem sehráli v Příbrami starší dorostenci. Prohráli 1:2, ale rozhodně se nemají za co stydět.

1. FK Příbram U19 – MFK OKD Karviná U19 2:1 (1:1)

Branky: 26. Růžek, 86. Suchan - 20. Lingr

Sestava Karviné: Pastornický – Leibl, Moskál, Ďuriš, Puškáč – Puchel, Smrž, Jaworek, Putyera (80. Pavelka) – Lingr – Duda (85. Kalous).

Hodnocení trenéra Romana Westa: „Naprosto skandální utkání, ve kterém jsme nehráli proti Příbrami, nýbrž trojici rozhodčích, která nás veřejně a bezpáteřně popravila!! Zápas řízený hlavním sudím Kotalíkem a jeho asistenty Vrzalem a Burianem se od první minuty zcela jasně a nekompromisně vyvíjel směrem k vítězství domácího týmu. Příbram, posílená o některé hráče juniorky, měla ve svém středu hned sedm aktuálních reprezentantů a hrála tak na maximální možnou kvalitu svých hráčů. Domácí byli velmi silní individuálně, a také v kombinační hře. My jsme odehráli po herní stránce vynikající zápas. První poločas byl, co se týká šancí, ještě vyrovnaný, v tom druhém jsme byli lepším týmem. Do vedení jsme šli po centru Dudy a hlavičce Lingra. Příbram vyrovnala gólem po rohu, který nikdo neviděl - až na pomezního asistenta Vrzala. Dokonce ani domácí hráči se neradovali, protože branka v té chvíli prostě nepadla. Příležitosti i hra se střídaly od jedné brány k druhé. Šance měli jak domácí, tak také my. Například ta Putyery byla vykopnuta z brankové čáry, tyč nastřelil Puchel a břevno Duda. Nebyl nám uznán gól Putyery pro ofsajd. Smrž šel z úhlu sám na brankáře. Tady jsme měli něco proměnit a jít v poločase do vedení. Druhá půle pak už byla naprostá tragikomedie. Hlavní rozhodčí Kotalík vytvářel pro domácí jednu standardní situaci za druhou a pomezní Vrzal nás brzdil v každé naší ofenzivní akci. Za druhý poločas odmával snad na 15 nesmyslných ofsajdů. I přesto všechno co se stalo, jsme měli několik možností jak dostat vedení zpět na naši stranu, ale všechny naše protiútoky zůstaly nevyužity. Když jsme to téměř přežili a utkání směřovalo k remíze, rozhodčí místo našeho autu nechal rozehrát údajný faul a domácí trefili těsně před koncem nechytatelnou střelou z dvaceti metrů šibenici. „Spravedlnost“ tak zvítězila na plné čáře. Po zápase se Spartou většina našich hráčů brečela, po zápase v Příbrami také, ovšem z úplně jiného důvodu. Doma jsme si to prohráli díky jedné chybě a neproměňování vyložených šancí. Tady nás bohužel porazili rozhodčí. Pozitivní však jsou dvě věci. Nikdo z našich hráčů se nenechal vyprovokovat a vyloučit, čímž by náš tým poškodil v tomto a hlavně v příštích zápasech. Navíc jsme hráli velmi dobře a měli na to v Příbrami vyhrát. To nám může dodat důvěru ve vlastní síly, že máme hráče i tým na to, aby bojoval o nejvyšší příčky.“