Mlade talenty

Trojrozhovor s mládež. reprezentantmi

07.02.2015 | redakce
 

Trojrozhovor s mládež. reprezentantmi Neprohráli ani jeden zápas, přesto skončili sedmí. Trojice Ondřej Lingr, Jiří Ciupa a premiérově též David Egri byli s reprezentací U17 na prestižním Development Cupu v Minsku.

 

Jak jste si užili turnaj v Bělorusku, který navíc pro Davida znamenal první zkušenosti v reprezentaci? Vnímali jste jako výhodu, že jste v týmu byli tři z jednoho klubu?

Lingr: Když budu mluvit za sebe, tak já jsem si turnaj užil. Přeci jen se do Běloruska nedostaneme jen tak.

Ciupa: Turnaj jsem si skvěle užil. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo umístit se na lepší příčce. To, že jsme byli v Bělorusku ve třech, bylo určitě jen ku prospěchu. Vždycky je lepší, když někde máte někoho, koho dobře znáte a vídáte se vlastně denně.

Egri: Souhlasím. Bylo super, že jsme tam byli tři. Pro mě to byla rozhodně výhoda, když jsem byl v reprezentaci poprvé.

Před odletem jste přiznal, že to pro vás bude první cesta letadlem! Jaké to teda bylo?

Egri: Samozřejmě super. Nejlepší byl určitě ten vzlet (smích).

Jak kvalitní bylo obsazení Development Cupu? Který soupeř na vás udělal dojem?

Lingr: Konkurence byla velká, ale že by ty týmy byly k neporažení, to určitě ne. Mně se nejvíc líbili kluci z Japonska, kteří na tom byli fakt moc dobře ve všech směrem.

Ciupa: Já bych také vyzdvihl Japonsko. Stejně jako my neprohrálo na turnaji ani jeden zápas a skončilo nakonec čtvrté. Japonci na tom byli skvěle technicky, rychlostně i kombinačně. Špatná nebyla ani Čína, ale ta tam přijela s ročníkem 2000. Myslím, že kdyby hráli proti stejné věkové kategorii, tak by ostatní týmy měly co dělat.

Egri: Podle mě domácí Bělorusko. Ti kluci byli hodně houževnatí.Už bylo nakousnuto, že jste neprohráli ani jeden zápas, ale nakonec z toho bylo až sedmé místo. Měli jste na víc?

Lingr: Určitě ano.

Egri: Mohlo to být lepší. Škoda jiného systému turnaje. Kdyby byl stejný, jako kdekoliv jinde, tak ze skupiny jdeme z prvního místa. Velká škoda.

Ciupa: Je to přesně tak. S Běloruskem i Moldavskem jsme měli stejně pět bodů a skóre 11:1. Jenže v minitabulce na nás zbylo až třetí místo a tudíž zápasy o konečné 7. až 9. místo. Myslím si, že jsme nehráli špatně, jen tomu chyběly góly. Kluci se do šancí dostávali, ale v koncovce to nebylo ono.

V bráně jste dostal s kolegou Truksou stejný prostor a navíc jste v závěrečném zápase vychytal v penaltovém rozstřelu konečné sedmé místo! Spokojenost?

Ciupa: V každém zápase bylo něco. Ale celkově jsem měl v utkáních, do kterých jsem nastoupil, spíš hodně rozehrávek a párkrát jsem si sebral ze vzduchu po centrech. Moc střel na mě nešlo, ale pár se jich pochopitelně našlo (úsměv).

Turnaj se konal v hale na umělé trávě. Jak jste se s tím vypořádali, když takové prostředí z Karviné neznáte? A jaká vůbec byla atmosféra?

Lingr: Podmínky pro fotbal byly skvělé. Rozdíl mezi odkrytou a uzavřenou umělkou jsem nevnímal. Hala byla velká a lidi pochopitelně chodili hlavně na zápasy domácího týmu.

Egri: Já to nevnímal. Soustředil jsem se jen na hvizd rozhodčího a pak už jen na samotný fotbal.

Ciupa: Mně taky hala nevadila a nijak extrémně odlišné to proti odkryté umělce nebylo. Podmínky, hala a samotná umělá tráva? Všechno super. A když navíc přišlo víc lidí, tak to bylo rozhodně fajn. Užili jsme si zápas s Běloruskem, to panovala opravdu bezvadná atmosféra a utkání dokonce sledoval i šéf UEFY Michel Platini.

Davide, musím se ještě zeptat na zápas s Čínou, který byl pro vás prvním v reprezentaci a navíc jste dal i gól. Bylo to jako sen?

Egri: Reprezentační dres je nejvíc, takže ano. Navíc hned gól, fakt neskutečné. Sice do každého zápasu jdu s tím, že chci dát gól, ale tohle bylo něco neskutečného. Teď jen musím dál tvrdě pracovat, aby mě trenér pozval na další sraz.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem