Generální partner
Světlý režim
7. únor 2015

Trojrozhovor s mládež. reprezentantmi

Neprohráli ani jeden zápas, přesto skončili sedmí. Trojice Ondřej Lingr, Jiří Ciupa a premiérově též David Egri byli s reprezentací U17 na prestižním Development Cupu v Minsku.

Jak jste si užili turnaj v Bělorusku, který navíc pro Davida znamenal první zkušenosti v reprezentaci? Vnímali jste jako výhodu, že jste v týmu byli tři z jednoho klubu?

Lingr: Když budu mluvit za sebe, tak já jsem si turnaj užil. Přeci jen se do Běloruska nedostaneme jen tak.

Ciupa: Turnaj jsem si skvěle užil. Jen mě mrzí, že se nám nepodařilo umístit se na lepší příčce. To, že jsme byli v Bělorusku ve třech, bylo určitě jen ku prospěchu. Vždycky je lepší, když někde máte někoho, koho dobře znáte a vídáte se vlastně denně.

Egri: Souhlasím. Bylo super, že jsme tam byli tři. Pro mě to byla rozhodně výhoda, když jsem byl v reprezentaci poprvé.

Před odletem jste přiznal, že to pro vás bude první cesta letadlem! Jaké to teda bylo?

Egri: Samozřejmě super. Nejlepší byl určitě ten vzlet (smích).

Jak kvalitní bylo obsazení Development Cupu? Který soupeř na vás udělal dojem?

Lingr: Konkurence byla velká, ale že by ty týmy byly k neporažení, to určitě ne. Mně se nejvíc líbili kluci z Japonska, kteří na tom byli fakt moc dobře ve všech směrem.

Ciupa: Já bych také vyzdvihl Japonsko. Stejně jako my neprohrálo na turnaji ani jeden zápas a skončilo nakonec čtvrté. Japonci na tom byli skvěle technicky, rychlostně i kombinačně. Špatná nebyla ani Čína, ale ta tam přijela s ročníkem 2000. Myslím, že kdyby hráli proti stejné věkové kategorii, tak by ostatní týmy měly co dělat.

Egri: Podle mě domácí Bělorusko. Ti kluci byli hodně houževnatí.Už bylo nakousnuto, že jste neprohráli ani jeden zápas, ale nakonec z toho bylo až sedmé místo. Měli jste na víc?

Lingr: Určitě ano.

Egri: Mohlo to být lepší. Škoda jiného systému turnaje. Kdyby byl stejný, jako kdekoliv jinde, tak ze skupiny jdeme z prvního místa. Velká škoda.

Ciupa: Je to přesně tak. S Běloruskem i Moldavskem jsme měli stejně pět bodů a skóre 11:1. Jenže v minitabulce na nás zbylo až třetí místo a tudíž zápasy o konečné 7. až 9. místo. Myslím si, že jsme nehráli špatně, jen tomu chyběly góly. Kluci se do šancí dostávali, ale v koncovce to nebylo ono.

V bráně jste dostal s kolegou Truksou stejný prostor a navíc jste v závěrečném zápase vychytal v penaltovém rozstřelu konečné sedmé místo! Spokojenost?

Ciupa: V každém zápase bylo něco. Ale celkově jsem měl v utkáních, do kterých jsem nastoupil, spíš hodně rozehrávek a párkrát jsem si sebral ze vzduchu po centrech. Moc střel na mě nešlo, ale pár se jich pochopitelně našlo (úsměv).

Turnaj se konal v hale na umělé trávě. Jak jste se s tím vypořádali, když takové prostředí z Karviné neznáte? A jaká vůbec byla atmosféra?

Lingr: Podmínky pro fotbal byly skvělé. Rozdíl mezi odkrytou a uzavřenou umělkou jsem nevnímal. Hala byla velká a lidi pochopitelně chodili hlavně na zápasy domácího týmu.

Egri: Já to nevnímal. Soustředil jsem se jen na hvizd rozhodčího a pak už jen na samotný fotbal.

Ciupa: Mně taky hala nevadila a nijak extrémně odlišné to proti odkryté umělce nebylo. Podmínky, hala a samotná umělá tráva? Všechno super. A když navíc přišlo víc lidí, tak to bylo rozhodně fajn. Užili jsme si zápas s Běloruskem, to panovala opravdu bezvadná atmosféra a utkání dokonce sledoval i šéf UEFY Michel Platini.

Davide, musím se ještě zeptat na zápas s Čínou, který byl pro vás prvním v reprezentaci a navíc jste dal i gól. Bylo to jako sen?

Egri: Reprezentační dres je nejvíc, takže ano. Navíc hned gól, fakt neskutečné. Sice do každého zápasu jdu s tím, že chci dát gól, ale tohle bylo něco neskutečného. Teď jen musím dál tvrdě pracovat, aby mě trenér pozval na další sraz.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.