Generální partner
Světlý režim
9. únor 2015

Karvinské přípravky přes zimu nezahálí

Nejmenší karvinské naděje vyplňují zimu přípravnými turnaji a postupně se zdokonalují ve fotbalových dovednostech. Fotogalerie obsahuje snímky z turnaje U8 ve Smilovicích.

U11

Nejstarší ročník přípravek 2004 udělal v podzimním a zimním období velký pokrok. Zlepšení se projevilo na výsledcích, ale hlavně na výkonech. Mezi negativa patří střelba a slabá produktivita. „Naopak velkým pozitivem je zlepšená práce s míčem, souboje jeden na jednoho, rozehrávka od vlastní brány a tvoření brankových příležitostí,“ informoval hlavní trenér přípravek a kouč U11 Michael Klos.

Výsledky:

Orlová - Karviná 11:16

Karviná - Frýdek Místek 20:17

Smilovice turnaj - 3. místo

Karviná - Vítkovice 16:16

Karviná - Baník 12:20

Smilovice turnaj - 6. místo

Karviná - Hlučín 22: 13

U9

V neděli 1.2. proběhl již druhý turnaj ročníku 2006 ve Smilovicích. Chlapci na turnaji hráli dobře a předvedli, že fotbal hrát umí. V útočné fázi jeden na jednoho se dokázali prosadit a vytvořili si během všech zápasů spoustu šancí. Největší slabinou je podle trenéra Filipa Raptopulose obranná fáze. „V ní jsou „moc hodní". V rozhodujících chvílích jim pak soupeř svou dravostí dělal problémy. S předvedenou hrou jsem však byl spokojený,“ podotkl Filip Raptopulos.

U8

Během víkendu kluci z týmu U8 absolvovali dva halové turnaje - domácí na Kovoně a ve Smilovicích. Na obou turnajích bylo vidět spousta gólů a pěkných zápasů.

Na domácím turnaji se hrálo 4+1, a proto bylo víc vidět individuálních akci při kterých se kluci zlepšují. Karvinští mladíčci zdolali Dětmarovice 2:0, Ornotowice 2:1, Slavii Opava 4:2 a Bohumín 4:1. Naopak nestačili na Vítkovice (1:2) a FM (0:1).

Konečné umístění Kovona: 1. Frýdek-Místek, 2. Vítkovice, 3. MFK Karviná, 4. Slavia Opava, 5. FK Bohumín, 6. Ornotowice, 7. Dětmarovice.

Turnaj ve Smilovicích, který se hrál v počtu 5+1 ve dvou skupinách, museli absolvovat někteří hráči, kteří hráli v sobotu kvůli nemoci některých původně nominovaných. V určitých momentech to vypadalo jako dobývaní a boj o míč. „Kluci oba turnaje zvládli, a proto si všichni zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci klubu,“ podotkl trenér Zbyšek Gazda s tím, že v obou případech skončili jeho svěřenci na bronzovém stupínku.

Výsledky Karviné U8 ve Smilovicích – FM 1:0, Těrlicko 3:0, Opava 0:2, Horní Suchá 4:0, o třetí místo: Jastrzebie 0:0, 2:1 na penalty.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii