Mlade talenty

Lubo Urgela: První týdny byly hodně náročné

10.02.2015 | redakce
 

Lubo Urgela: První týdny byly hodně náročné Slovenský útočník v karvinských klubových barvách hodnotí první měsíc zimní přípravy a těší se na slovenské soustředění.

 

Jak se cítí nejlepší střelec Fotbalové národní ligy po měsíci zimní přípravy?

Teď už lépe. První týdny byly hodně náročné, ale to k tomu patří. Nyní jsme trochu zvolnili a pracujeme na fotbalových věcech.

Máte za sebou osm přípravných duelů, z toho šest v domácím prostředí. Daří se vám. Je to povzbudivé?

Je, ale pořád jde jen o přípravu. Samotná soutěž bude o něčem jiném. Některé zápasy se nám opravdu povedly, ale je třeba si říct, že jsme do nich šli z hrubé přípravy, což je trochu zkreslující a nemají tak tu správnou vypovídající hodnotu. Ale ano, doufám, že v těch výkonech budeme pokračovat.

Kádr se takřka nezměnil. Vnímáte to jako výhodu a cítíte vůbec, že ten herní projev není vůbec špatný?

Samozřejmě to výhoda je a před jarem určitě plus. Známe se a víme, co navzájem čekat.

Trenér Weber celý tým pochválil za výkon v Katovicích, kde jste otevřel skóre zápasu. Pomohlo ve výkonu i snížení zátěže?

Já myslím, že to bylo dáno i soupeřem. Domácí tým byl na tom velmi dobře a celkově ten zápas byl dobrý z obou stran. Vždy je to i o tom, jak kvalitní je protivník, čímž samozřejmě nechci shazovat ostatní týmy, se kterými jsme doposud hráli – to vůbec ne.

V pondělí odjíždíte na soustředění na Slovensko. Těšíte se?

Tak ano. Kdo by se netěšil domů, že? (úsměv) Ale především nás tam čekají tréninkové jednotky a dva duely. Nejprve s Nitrou a potom se Zlatými Moravcemi. Věřím, že nás oba týmy prověří.

Víkend jste měli poprvé celý volný. Přišel vhod?

Určitě ano. Trochu jsme si odpočinuli a navíc jsem se po třech týdnech zase podíval domů.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem