Generální partner
Světlý režim
13. únor 2015

Poslední prověrka před odjezdem na soustředění

Duelem s Rozwójem Katovice (v sobotu od 11 hod.) zakončí karvinští fotbalisté seriál domácích přípravných zápasů během zimní přípravy 2015.

Druholigový (3. nejvyšší soutěž) Rozwój Katowice prověří tým Jozefa Webera. Ten stejně jako v předešlých utkáních dá prostor i hráčům, které zapracovává do A-týmu – Adamu Leiblovi a Lukáši Dudovi z týmu U19. Šanci by určitě dostal i Erik Puchel, ale ten je s reprezentačním výběrem ve Španělsku. „Hlavně pro Adama je dobré hrát a hrát. Do další práce mu určitě pomůže jakákoliv minutáž například vedle zkušených stoperů Trousila nebo Janíčka,“ prohlásil trenér Weber.

Po zápase bude mít tým volno, to se týká i neděle. Ale v pondělí ráno se už celá výprava přesune do Sence. „Snad bude dobré počasí. Kdyby tam bylo, jako tady v Karviné během pátku, tak by to bylo skvělé. Prozatím máme zprávy, že by to tam mělo být všechno v pořádku. Tak uvidíme,“ doplnil Jozef Weber.

Soupeř z Katovic je po podzimu druhý o bod za vedoucím ROW Rybnik. Soutěž mu začíná stejně jako Karviné, tedy o víkendu 7. a 8. března. Oba týmy by se tak měly nacházet ve zhruba stejné fázi přípravy, což by mohla být předzvěst kvalitního utkání. V prozatím posledním přípravném utkání prohrál Rozwój v úterý se Sandecja Nowy Sacz, kde působil i karvinský kapitán Pavel Eismann, 1:2.

Zápas MFK OKD Karviná – KS Rozwój Katowice začíná na Kovoně v sobotu 14. února v 11 hodin. Online přenos sledujte ZDE.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.