Generální partner
Světlý režim
15. únor 2015

Tým U19 podlehl Chorzówu 0:4

Čtyřgólovou porážkou zakončil tým trenéra Romana Westa zimní přípravné období. Příští týden už začíná naostro jarní část duelem v Plzni.

KS Ruch Chorzów U19 - MFK OKD Karviná U19 4:0 (2:0)

Sestava Karviné: Pastornický - Jadamík, Večerka (60. Strnad), Pavelka, Kalous - Pavlík, Lingr, Jaworek (70. Latifaj), Škrečko - Kubalec (60. Rakovský), Putyera.

Hodnocení trenéra Romana Westa: „Generálka na první mistrovské utkání v Plzni se nám výsledkově vůbec nepodařila. Paradoxem je, že jsme po většinu utkání měli mírnou územní převahu, jenže celkové skóre vychází jednoznačně pro domácí. Herně to zas tak úplně špatné nebylo, ale chyběla nám větší jistota a rozhodnost v obranné fázi hry a rovněž daleko větší údernost a efektivita v ofenzivní fázi. Ruch Chorzów šel do vedení již v první minutě, od toho se také vše odvíjelo. My měli několik velkých či menších šancí na to, abychom vývoj utkání otočili. Bohužel ani Lingr, Putyera, Kubalec, Jaworek či Pavlík branku nevstřelili. Domácí tak těsně před koncem poločasu zvyšovali na 2:0. Druhou půli jsme začali aktivně, možnosti měl Škrečko a především Kubalec. Poté nás již začali Poláci přehrávat a před koncem vstřelili další dvě branky. Bohužel na průměrné a podprůměrné soupeře takový výkon stačí. Na špičkového protivníka, kterým domácí rozhodně byli, však zdaleka ne. V sobotu se některým našim hráčům ukázala pravá tvář věci. Kluci širšího kádru potřebují čas, aby mohli dozrát, a také ještě prostor na práci a zlepšování se."

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.