Generální partner
Světlý režim
17. únor 2015

Karviná získala pro jaro čtveřici fotbalistů

Pátý tým FNL posiluje! Definitivně jsou dotažena jednání se čtyřmi hráči – Vlastimilem Daníčkem, Danielem Tarczalem, Tomášem Komendou a Jose Castanierem.

„Vlasta Daníček, Dan Tarczal a Tomáš Komenda u nás budou hostovat do konce tohoto ročníku Fotbalové národní ligy a Španěl Castanier už je náš hráč,“ potvrdil sportovní manažer Karviné Lubomír Vlk.

Daníček karvinské prostředí dobře zná, jelikož tady působil už na podzim. Vedle něj by se měl ve středu hřiště objevovat právě Daniel Tarczal, který naposledy působil v ligové Příbrami. Jeho zkušenosti se budou jistě hodit. „V přípravě se jeví velmi dobře, je to zkušený borec. Určitě bude prospěšný, protože v daný okamžik na hřišti přesně ví, co má dělat,“ vysvětlil asistent Josef Mucha.

Třiadvacetiletý Tomáš Komenda je typický hrotový útočník, kterého Jozef Weber sledoval už na podzim. Všechna jednání dobře dopadla, a tak Komenda bude ve své fotbalové kariéře minimálně půl roku pokračovat v Karviné, což bude oproti působení v třetiligovém Zábřehu či juniorce Liberce pořádný skok. „Potřebuje čas a musí zvyknout. Zatím se s tím pere více než statečně. Jsem rád, že se nám ho podařilo získat, protože takový typ útočníka nám chyběl,“ pochvaloval si trenér Weber.

To samé v bledě modrém je případ u Španěla Castaniera, kterého Karviná získala z týmu FC Pinatar. Čtyřiadvacetiletý borec je příslibem do budoucna. S míčem umí zajímavé věci, mazlí se s ním. „Někdy je opravdu radost se na něj na tréninku dívat. Horší to je směrem dozadu, ale to chce čas. Ono není jednoduché se sbalit a odjet někam, kde vám nikdo nerozumí. Jeho i Komendu jsme dělali s výhledem do budoucna,“ doplnil spokojený Jozef Weber.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.