Mlade talenty

Jozef Weber: Také na jaře chceme bavit fotbalem

02.03.2015 | redakce
 

Jozef Weber: Také na jaře chceme bavit fotbalem Kvalitní zimní příprava je minulostí a kvapem se blíží první ostrý zápas. Trenér Jozef Weber hodnotil 7 týdnů dlouhé přípravné období, vyjádřil se ke konkurenci a společně s celým týmem si přeje, aby na domácí utkání chodilo ještě víc lidí než na podzim.

 

Trenére, vaše hodnocení zimní přípravy?

Budu se opakovat, ale podmínky jsme měli výborné. Umělka, hala i tělocvična na špičkové úrovni. Přálo nám i počasí, nebyly žádné přívaly sněhu, takže všechno naplánované se nám podařilo splnit. Samozřejmě se nám nevyhnuly menší zdravotní komplikace, ale to tak bývá. Ale celkově jsem spokojený.

Odehráli jste 12 přípravných duelů, z toho většinu v domácím prostředí. Dle výsledků, které samozřejmě nejsou v přípravě tím hlavním, se to osvědčilo. Souhlasíte?

Ano. Kluci nemuseli nikam daleko cestovat a tím se ušetřilo dost sil. Ale musím také vypíchnout tu skutečnost, že tady máme výbornou umělou trávu a soupeři sem rádi jezdí. Ale nezavrhuji ani výjezd někam kousek za hranice. Pro změnu klimatu je toto ideální možnost.

Velmi dobře se v přípravných duelech jevili také dorostenci Puchel, Duda, Leibl a Pastornický, které jste pozval do přípravy. Jak hodnotíte jejich výkony během zimní přípravy?

Mám radost, že dorost je dobře připravený a mohli jsme je použít. Rozdíl mezi mužským a dorosteneckým fotbalem je hrozně velký, což si předpokládám i oni sami uvědomují. Všichni ale udělali velký kus práce. Erik Puchel si svými výkony řekl o místo v kádru a zůstane s námi. Jeho progres oproti podzimu byl viditelný, i co se týče směrem do obranné fáze. Ostatní také prokázali talent, dostali šanci v několika utkáních s týmy z nižších soutěží a určitě nezklamali.

Základní kádr z podzimu zůstal pohromadě. Jste spokojený?

Já bych řekl, že by měli být spokojení všichni, tedy i vedení klubu. Jednou z priorit, nás realizačního týmu, byla stabilizace kádru, protože v minulosti se tady protočila spousta hráčů. Důležité je klukům i ve chvílích, kdy se nedaří, věřit. I za to patří vedení klubu dík.

V neděli je na programu úvodní zápas v Kolíně. Máte už teď jasno o základní sestavě?

Musím přiznat, že pár okýnek se tam ještě najde. Ale tohle jsou příjemné starosti oproti podzimní části, kdy jsme hodněkrát váhali a nevěděli, koho zařadit do sestavy. Tyto starosti jsou momentálně pryč.

V generálce jste porazili 2:0 Třinec. Do posledního zápasu většinou trenéři pošlou sestavu, která by se měla o týden později objevit v mistrovském utkání. Vy jste to tam ale neudělal, že?

Neudělal, máte pravdu (úsměv). Chyběl nám Tarczal, který bojuje o základní sestavu, a také například Honza Trousil. Ale jak už jsem říkal po generálce. Velmi mě potěšili ostatní hráči a určitě je výhoda mít 15 hráčů, kteří mohou bez problémů zasáhnout do zápasu.

Šalamounsky jste to vyřešil i mezi brankáři. Oba odchytali shodně jeden poločas. Prozradíte, kdo se v Kolíně objeví na hřišti od první minuty?

Neprozradím (smích). On byl i výborný tah s angažováním Pavla Kamesche. Sedli si, je to ten správný tým a všichni včetně Martina Pastornického, který se od všech učí, jdou nahoru.

Sledoval jste během zimní pauzy i ostatní týmy?

Jasně, konkurenci je třeba sledovat. O Sigmě se asi moc bavit nemusíme, ale zaujalo mě Táborsko a Zlín.

Proč?

Táborsko podle mě velmi dobře investuje do týmu a já ho mám, a tvrdil jsem to už před sezónou, za černého koně celé soutěže. Jsou tam kluci, kteří mají nějaké zkušenosti z nejvyšší soutěže. Ten tým je dobře poskládaný. V přípravě velmi dobře šlapal i Zlín, kde to dal do kupy zřejmě Bob Páník. Z týmu vyzařuje sebevědomí. Ale v první řadě se soustředíme na sebe.

A na závěr tradiční otázka na cíle před jarní částí?

Také na jaře bychom chtěli předvádět kvalitní fotbal, který se bude lidem líbit. Nadstavbový úkol je pak hrát úplně nahoře, aby si lidé na Kovonu našli cestu ještě ve větší míře. Ale je to o nás, musíme mít výsledky. Myslím si, že i na přípravné duely chodilo dost lidí a celkově odezva na předvedenou hru byla víc než příjemná.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor C4-řada 3- sedadlo 11, b) sektor B5-řada 5-sedadlo 17, c) sektor D4-řada 5-sedadlo 22, d) sektor D5-řada 5-sedadlo 32. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Plzni budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny a jako bonus obdrží každý po dvou vstupenkách na futsal ČR-Nizozemsko, které se bude hrát v Karviné 3.12.

• Sobotní výsledky st. žáků
16.11. - Zbrojovka Brno-U15 10:0, Zbrojovka Brno-U14 9:0.

• Dorost U19 v pátek s FM
14.11. - Ligoví starší dorostenci U19 hrají poslední duel podzimu proti Spartě až příští sobotu! Aby ovšem nevypadli ze zápasového rytmu, čeká je v pátek odpoledne od 17 hodin pod umělým osvětlením na umělé trávě SC Kovona přípravný duel proti Frýdku-Místku.

• LFA upřesnila poslední 2 kola
13.11. - Ve středu odpoledne upřesnila Ligová fotbalová asociace 19. a 20. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští doma proti Sigmě nastoupí v neděli 8. prosince od 14:30 hodin a do posledního podzimního kola vyběhnou v Liberci v sobotu 14. prosince od 14:30 hodin.

• Sestřih zápasu v Ostravě
9.11. - Slezské derby ovládl domácí ostravský Baník. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků celého utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
8.11. - Opava-U19 2:2 (4:3np), U18-Hranice 3:0, Opava-U17 1:2, U16-Hranice 3:2, U15-Prostějov 3:2, U14-Prostějov 0:2, U13-Opava 3:6, U12-Opava 3:4.

• Na Slavii v neděli 1. prosince
7.11. - Karvinští se na půdě účastníka Ligy mistrů představí první den v prosinci. Duel na Sinobo stadium začne v 17 hodin před kamerami O2 TV Sport.

• Repre U21: Lingr náhradník
5.11. - Pouze mezi náhradníky figuruje Ondřej Lingr v nominaci reprezentační jednadvacítky před kvalifikačním dvojutkáním proti San Marinu (14.11.) a v Chorvatsku (18.11.).

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem