Generální partner
Světlý režim
4. březen 2015

Přehled zimní přípravy karvinského A-týmu

Přes sedm týdnů dlouhá příprava v kvalitních domácích podmínkách a za velmi solidního počasí během víkendu skončila. Tento týden se už celý tým chystá na ostrý jarní start v Kolíně. Ale shrnout si zimní přípravu není na škodu…

Hráči se po dovolené začali v kabině scházet 5. ledna. Mezi nimi i Lukáš Budínský s Janem Růžičkou, avšak bez Vlastimila Daníčka a Jaroslava Zeleného. Z úspěšného dorostu pak trenér Weber pozval do přípravy Erika Puchla, Martina Pastornického, Lukáše Dudu a nováčka Adama Leibla.

Hned na konci prvního přípravného týdne čekal na svěřence Jozefa Webera první přípravný duel s Ruchem Chorzów. Polský tým uštědřil Karviné první a zároveň též poslední porážku z celkově dvanácti utkání. Hned v devíti utkáních Karvinští zvítězili, ve dvou remizovali. Navíc jen v jednom případě se stalo, že by se gólově neprosadili.

Nejlepšími střelci přípravy se s pěti góly stali Lubomír Urgela s Václavem Juřenou, čtyři góly pak vstřelili Vlastimil Daníček a Jose Castanier. Hráči Karviné zaznamenali celkem 37 gólů, což je v průměru přes 3 branky na zápas. Už o zmíněných 37 gólů se podělilo celkem čtrnáct fotbalistů.

V půlce února nabral celý tým směr Slovensko, kde absolvoval herní soustředění, v jehož rámci sehrál i dvě přípravná utkání proti Nitře a Zlatým Moravcím. Navíc se tam dostal na přírodní trávu, což byl účel soustředění, které se tak vydařilo. Poslední únorový den pak přišla na řadu generálka proti Třinci, která se odehrála v polských Marklowicích na těžkém přírodním terénu, který měl posloužit jako příprava na Kolín, kde by podmínky měly být podobné.

Trenér Weber hlavně během ledna zkoušel případné nové tváře. Zaujali Španěl Castanier a Tomáš Komenda, kteří si svými výkony řekli o setrvání. Navíc během ledna se podařilo prodloužit hostování Vlastimilu Daníčkovi. Další posilou se stal zkušený Daniel Tarczal a na poslední chvíli ještě tým posílil Vojtěch Kubista z Jablonce. Navíc těsně před odjezdem na soustředění se na smlouvě v trvání 3,5 roku dohodl Jaroslav Zelený. Tím pádem celý základní kádr z úspěšného podzimního tažení zůstal pohromadě, což je před jarními odvetami velmi povzbudivá informace.

K.S. Ruch Chorzów – MFK OKD Karviná 3:1 (2:1)

B: 22. Višnakovs, 35. Kwiatkowski, 53. Efir – 45. Komenda

MFK OKD Karviná – MFK Ružomberok 3:1 (1:1)

B: 18. Juřena, 69. Daníček, 84. Urgela - 16. Vavrík

MFK OKD Karviná – BKS Stal Bielsko-Biala 0:0

MFK OKD Karviná – SFC Opava 4:3 (1:3)

B: 56. a 78. Juřena, 9. Puchel, 86. Castanier - 17. a 45. Svatonský, 36. Lavrovič

MFK OKD Karviná – TJ Lokomotiva Petrovice 4:0 (1:0)

B: 33. Trousil, 55. Juřena, 57. Cverna, 78. Urgela

MFK OKD Karviná – MŠK Žilina 9:3 (4:1)

B: 4. a 44. Puchel, 72. a 84. Daníček, 11. Budínský, 17. Tarczal, 64. Juřena, 86. Castanier, 89. Hatok - 24. a 60. Jasenovský, 77. Ciofu

MFK OKD Karviná – 1. HFK Olomouc 4:1 (2:0)

B: 23. a 79. Castanier, 8. Kurušta, 58. Cverna - 62. z pen. Kostorek

GKS Katovice - MFK OKD Karviná 1:3 (0:2)

B: 81. Duda - 24. Urgela, 34. Daníček, 63. Duda

MFK OKD Karviná – Rozwój Katovice 4:1 (1:1)

B: 26. Panák, 51. Komenda, 84. Urgela, 87. Tarczal - 24. Kozlowski

FC Nitra - MFK OKD Karviná 1:1 (0:0)

B: 90. Paukner z pen. - 87. Trousil z pen.

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK OKD Karviná 1:2 (1:1)

B: 14. Karaš - 13. Urgela, 76. Trousil

FK Fotbal Třinec - MFK OKD Karviná 0:2 (0:0)

B: 72. Hatok, 80. Komenda

Střelci zimní přípravy (celkem 37 gólů): 5 – Urgela, Juřena, 4 – Daníček, Castanier, 3 – Komenda, Puchel, Trousil, 2 – Cverna, Tarczal, Hatok, 1 – Budínský, Panák, Duda, Kurušta.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii