Generální partner
Světlý režim
19. březen 2015

Závěrečná fáze kvalifikace i s Erikem Puchlem

Národní tým U19 čeká velká zkouška. V Německu jej čekají tři zápasy, které rozhodnou o účasti či neúčasti na ME. Snažit se a udělat maximum pro úspěch, bude také Erik Puchel, kterého trenér Petrouš v nominaci neopomenul.

V rámci finální kvalifikační fáze, tzv. „Elite round“, která se odehraje na německé půdě, nastoupí čeští mladíci nejprve ve čtvrtek 26. března od 17:00 proti Irsku (Mannheim), v sobotu 28. března od 17:00 proti Slovensku (Sandhausen) a v úterý 31. března od 12:00 proti domácímu Německu (Walldorf).

Pro šikovného a nadějného fotbalistu to bude první akce takovéhoto formátu. „Prozatím jsem byl s reprezentací akorát na soustředění a teď v únoru na turnaji ve španělské La Manga, který se nám podařilo vyhrát. Tohle ale bude úplně něco jiného. Navíc se bude hrát v Německu, bude to určitě velký zážitek a těším se,“ přiznal.

Sraz národního týmu je v sobotu 21. března v 11:30 hodin v TC pražské Sparty na Strahově. Karvinští však v tuto dobu už budou hrát místrovské utkání v Pardubicích. Je tedy otázkou, zda Puchel dostane od reprezentačního kouče svolení dorazit až po zápase či jej bude muset karvinský trenér Jozef Weber postrádat. Každopádně je jasné, že v domácím utkání s Žižkovem (28.3.) se bude trenérský štáb MFK OKD obejít bez něj.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.