Generální partner
Světlý režim
26. březen 2015

Devatenáctka přivítá v pátek Zbrojovku

Po čtrnácti dnech čeká na tým trenéra Romana Westa další zápas – a opět v domácím prostředí. Tentokrát dorazí brněnská Zbrojovka.

Původně bylo v plánu, že tento zápas bude sehrán už na přírodní trávě v areálu U Bažantnice, ale nakonec se oba týmy představí ještě na umělce Sportovního centra Kovona. Domácí tým měl dva týdny na přípravu, neboť si zápas s Opavou, který se měl hrát minulý týden, předehrál už koncem února.

Trenér Roman West tuší, že jeho tým nečeká snadný zápas a vlastně ani celý další týden. „V úterý jedeme do Prahy na Slavii a pak hned v sobotu na Slovácko. Utkání Slovácko-Slavia jsem viděl minulý týden osobně, takže mám čerstvé informace,“ podotkl West.

Nyní je však třeba se soustředit na Zbrojovku, které se na jaře daří. Z pěti jarních duelů hned třikrát vyhrála (s Baníkem 5:1, se Slavií 2:1 a Jablonec 3:0). Naopak porážky přišly od Sigmy a vedoucí Příbrami. „Je tedy vidět, že formu Brno má. Ale i o Zbrojovce nějaké informace máme,“ ujistil West, který by měl do zápasu nasadit i reprezentanta Ondřeje Lingra, který ve středu odpoledne dokázal společně s reprezentačním výběrem do 17 let postoupit z kvalifikačních bojů na EURO. „Ve čtvrtek se vracíme a v pátek už jdeme na Brno,“ vzkázal z Maďarska, kde kvalifikace probíhala.

Na podzim Karvinští v Brně prohráli těsně 0:1 a navíc Vojtěch Smrž neproměnil v poslední minutě penaltu. „Ani v jednom ze tří následujících zápasů nás nečeká nic lehkého. V poslední době jsme v uvozovkách proti lehčím soupeřům ztráceli, tak snad teď ty silné naopak obereme,“ věří Roman West.

Zápas nejvyšší dorostenecké soutěže MFK OKD Karviná U19 – FC Zbrojovka Brno U19 startuje na umělé trávě Sportovního centra Kovona v pátek 27. března ve 12 hodin. Hlavním rozhodčím tohoto zápasu bude pan Stanislav Pochylý.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.